PRX w Bednarach!

W pierwszy weekned września w Sobiesław Zasada Centrum zamieni się w mekkę fanów rallycrossu.

PRX w Bednarach!
Podaj dalej

27193633406_85d4a579b0_b

W dniach 02-03 września w Bednarach zostanie rozegrana 5. runda Rallycrossowych Mistrzostw Polski i jednocześnie eliminacja Pucharu Europy Strefy Centralnej (CEZ).

W chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem toru. Według wstępnych założeń będzie liczył 1100 metrów z czego ok. 30% stanowić będzie odcinek szutrowy. Na uczestników czeka oczywiście również „joker” i także w wersji szutrowej. Warto również dodać, że obiekt w Bednarach jest pierwszym nowym rallycrossowym torem w naszym kraju od przeszło 18 lat – tyle minęło od otwarcia dobrze znanego fanom tej dyscypliny obiektu w Toruniu.

Krzysztof Skorupski RC Promotor Polska: – Po pierwsze chciałbym bardzo podziękować ośrodkowi Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach za to bardzo pozytywne podejście do wizji budowy toru do Rallycrossu. To wspaniały obiekt i myślę, że nitka rallycrossowa będzie bardzo ciekawa i przysporzy mnóstwo emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom podczas kolejnej rundy PRX Mistrzostw Polski. Dodatkowo będzie to również runda CEZ więc nasi zawodnicy będą mieli okazję porównać swój poziom z najlepszymi z Europy centralnej. Ostatnio runda Pucharu Europy CEZ odbyła się w naszym kraju 5 lat temu, świadczy więc to o sukcesie działań mających na celu przywrócenie świetności rallycrossu w Polsce. Również cieszymy się bardzo z nawiązanej współpracy a Automobilklubem Małopolskim Krosno który będzie organizatorem tej imprezy. Zapowiadają się świetne zawody!

Przeczytaj również