Proto na Arctic Lapland Rally

Proto na Arctic Lapland Rally

Proto na Arctic Lapland Rally

Podaj dalej

W czasie kiedy oczy całego świata rajdowego są zwrócone w kierunku Monte Carlo, w Finlandii rusza I eliminacja mistrzostw kraju. Po raz pierwszy w trakcie tego rajdu kibice będą mieli możliwość podziwiania samochodów typu Proto, w tym egzemplarza prosto z Polski!

Arctic Lapland Rally, a dawniej po prostu Arctic Rally, to niesamowicie widowiskowy rajd w pięknej scenerii organizowany w okolicach Rovaniemi. Zawodnicy rywalizują na trasach pokrytych lodem i śniegiem, dzięki czemu w trakcie rajdu zawsze dużo się dzieje! Bardzo szybkie partie i do tego długie otwarte zakręty sprzyjające szybkiemu i efektownemu pokonywaniu ich bokami! Takie okoliczności sprzyjają dzwonom, które tak uwielbiają kibice! W przeszłości na trasach tego rajdu mogliśmy oglądać mistrzów świata WRC. Brali w nim udział tacy zawodnicy jak Marcus Gronholm, Tommi Makinen czy Hannu Mikkola.

W tym roku małą, ale jakże wspaniałą przysłowiową cegiełkę do rajdu dołożyła firma DYTKO SPORT. Dzięki zmianie przepisów, do rajdu zostały dopuszczone samochody typu Proto. Fiesta zbudowana przez firmę DYTKO będzie rywalizować w klasie narodowej, a za jej kierownicą zasiądzie Samuli Surosa.

Tagi: Rajdy, Dytko

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News