Prost: Ricciardo zabierze Renault do innego wymiaru

Prost: Ricciardo zabierze Renault do innego wymiaru

5 interakcji

Podaj dalej

Legenda Formuły 1 – Alain Prost – uważa, że przybycie Daniela Ricciardo do Renault pomoże wejść zespołowi w „inny wymiar”.

Czterokrotny mistrz świata pełni w Enstone rolę specjalnego doradcy zespołu. Francuz jest przekonany, że pojawienie się Daniela Ricciardo w teamie szybko zaowocuje dobrymi wynikami.

Australijczyk do tej pory wygrał siedem wyścigów w ciągu ostatnich pięciu sezonów. Bolid Red Bull Racing, którym tego dokonał, wyposażony był w silniki pochodzące właśnie od Renault.

Alain Prost, doradca Renault: Jesteśmy bardzo zadowoleni z kierowców, których mieliśmy w 2018 roku, to po pierwsze. Daniel na pewno da nam nie tyle kolejną motywację, bo nie potrzebujemy tego, ale bardzo dużą pomoc. Wszystko to, aby zespół był jeszcze lepszy. Da nam wiele informacji i sprawi, że team wejdzie w inny wymiar.

Francuz przyznał, że Renault zmarnowało kilka szans w ubiegłym sezonie. Prost jest jednak przekonany, że zespół może dokonać wielu postępów w 2019 roku, szczególnie w przypadku jednostki napędowej.

Alain Prost, doradca Renault: W rzeczywistości, jeśli spojrzysz na wszystkie zespoły, to każdy miał jakieś wzloty i upadki. Być może nie byliśmy tam, gdzie chcieliśmy być, ale wrócimy silniejsi. Z silnika byliśmy bardziej zadowoleni niż z podwozia, przy którego konstrukcji popełniliśmy kilka błędów. Oczywiście liczyliśmy na mniejsze straty do najlepszej trójki, ale w następnym roku zniwelujemy stratę do czołówki.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News