Promotor WRC: Chorwacja może wejść do kalendarza w sezonie 2020

Promotor WRC: Chorwacja może wejść do kalendarza w sezonie 2020

68 interakcji

Podaj dalej

Dyrektor zarządzający spółką WRC Promoter GmbH, Oliver Ciesla w najbliższym miesiącu spotka się z przedstawicielami chorwackiego związku motorowego (CCKF), aby poznać konkretną propozycję bałkańskiego kandydata do kalendarza WRC.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w tym roku kończą się kontrakty organizatorom większości rund Rajdowych Mistrzostw Świata. Mimo że Europa będzie musiała ustąpić kolejnych miejsc (prawdopodobnie na rzecz Japonii i Kenii), to promotor nie wyklucza przetasowań na Starym Kontynencie.

Promotor WRC sugeruje powrót Rajdu Polski do mistrzostw świata!

Jedną z możliwych opcji jest powrót Rajdu Polski, ale mocne zaangażowanie widać także w Chorwacji, która jeszcze nigdy nie była w WRC. Organizatorzy imprezy na Bałkanach zdają się mieć wystarczający budżet dzięki silnemu wsparciu prezydent kraju, Kolindy Grabar-Kitarović oraz rządu Andreja Plenkovića. Szefa spółki promującej WRC cytuje niemiecki Rallye Magazin.

Oliver Ciesla: Powiedziano nam, że stoi za tym nie tylko federacja, ale cały rząd. Spotkaliśmy się już z prezydent kraju, która zaoferowała nam pełne wsparcie. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, oczywiście najpierw musi odbyć się rajd kandydacki, to możemy rozważyć Chorwację. To może odbyć się jeszcze w tym roku, więc można spodziewać się tego kraju w 2020.

Chorwacja ogłosiła swoje ambicje już 2 lata temu. Wówczas proponowano asfaltowy rajd z bazą na Półwyspie Istria. Jednak teraz forsowane jest przeniesienie jej do stolicy państwa, Zagrzebia.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News