Prodrive i Renault dołączą do World RX w 2018

Prodrive i Renault dołączą do World RX w 2018

Prodrive i Renault dołączą do World RX w 2018

Podaj dalej

Zespół znany z występów w Rajdowych Mistrzostwach Świata planuje zbudować Renault Megane RX Supercar i wystawić je w rallycrossowych mistrzostwach świata w sezonie 2018 pod szyldem nowego zespołu o nazwie GCK Team.

Nowy Renault Megane IV Supercar zostanie zaprojektowany i zbudowany od podstaw przez brytyjski zespół zlokalizowany w Banbury. Jako część współpracy z francuskim kierowcą Guerlainem Chicheritem samochód zostanie wyposażony w zupełnie nowy 2-litrowy silnik.

Samochód zostanie zaprezentowany podczas dziewiątej rundy tegorocznego World RX we francuskim Loheac we wrześniu, po czym rozpocznie się program testów przed przystąpieniem do mistrzostw w sezonie 2018.

Chicherit weźmie udział w wybranych rundach sezonu 2017, choć zespół nie ogłosił jeszcze za kierownicą jakiego samochodu zasiądzie były zawodnik Rajdu Dakar. Francuz ma już na swoim koncie sześć rund World RX za kierownicą Mini RX Supercar. Najlepszy wynik Chicherita to 16. miejsce podczas rundy we Włoszech w 2015 roku.

Od dawna zależało nam na rywalizacji w FIA World Rallycross Championship – mówi szef zespołu Prodrive, David Richards. – To najszybciej rozwijająca się seria motorsportowa na świecie, która daje możliwość wykorzystania posiadanej przez nas wiedzy i doświadczenia w budowaniu auta, które powinno być w stanie zdobyć mistrzowski tytuł.

– Guerlain to utalentowany kierowca i już nie możemy doczekać się naszej współpracy w rozwoju samochodu, z którego zarówno on jak i Renault będą dumni.

Były mistrz świata we freeskiingu brał także udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata Juniorów za kierownicą Citroena Saxo w 2004 roku, natomiast za kierownicą BMW z zespołu X-raid najlepszym miejscem jakie zajął na Dakarze, było miejsce szóste.

Jestem zachwycony współpracą z gośćmi z Prodrive, z którymi zbudujemy auto, które marzy mi się od długiego czasu – cieszy się Chicherit. – Wiem, że z właściwymi ludźmi i wsparciem, jakie mamy, będziemy mogli zbudować samochód, który zrobi wrażenie w padoku. Wierzę, że Prodrive zbuduje najlepszy samochód i nie mogę doczekać się powrotu do stawki wraz z moimi partnerami w 2018 roku – zakończył.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News