Prezydent Sieradza z zarzutami za potrącenie i ucieczkę z miejsca wypadku

Prezydent Sieradza z zarzutami za potrącenie i ucieczkę z miejsca wypadku

Podaj dalej

W marcu informowaliśmy, że prezydent Sieradza Paweł Osiewała na parkingu galerii handlowej potrącił 79-letnią pieszą, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Teraz usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Kiedy rodzina potrąconej kobiety zawiadomiła policję, przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze uznali, że prezydent miasta doprowadził jedynie do kolizji i wręczyli mu mandat w kwocie 300 zł. Na tym zakończyli postępowanie.

Po ujawnieniu sprawy przez media, rozpoczęły się kontrole prowadzonego przez policję postępowania przez Komendę Główną Policji oraz Prokuraturę Rejonową w Sieradzu.

Prezydent Sieradza potrącił starszą panią i odjechał. Dostał 300 zł mandatu

Prokuratura analizowała materiał dowodowy, sprawdzając czy występują podstawy do zakwalifikowania tego zdarzenia jako wypadek komunikacyjny z art. 177 par. 1 kk oraz czy zachowanie kierowcy można uznać za czyn nieudzielenia pomocy to jest czynu z art. 178 kk. Przestępstwo spowodowania wypadku w komunikacji jak i nieudzielenie pomocy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Po po zapoznaniu się z opinią biegłego, który ocenił stan poszkodowanej kobiety i na podstawie reszty materiału dowodowego, prokuratorzy przedstawili kierowcy zarzuty – powiedział dla tvn24.pl Krzysztof Bukowiecki z Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Paweł Osiewała usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Jeżeli dojdzie do procesu i prezydent Sieradza zostanie skazany, zostanie pozbawiony funkcji, bo osoba skazana za przestępstwo karne, nie może pełnić najważniejszych funkcji w samorządzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News