Prezentacje zespołów WRC już w ten weekend

Prezentacje zespołów WRC już w ten weekend

Podaj dalej

Citroen, Hyundai, M-Sport i Toyota – wszystkie cztery fabryczne zespoły Rajdowych Mistrzostw Świata zaprezentują dziś swoje samochody na sezon 2018 podczas wystawy Autosport International w Birmingham.

Coroczna gala organizowana przez brytyjski dziennik po raz pierwszy w historii będzie także stanowiła oficjalne rozpoczęcie światowego czempionatu, a wszystko to dzięki porozumieniu zawartemu między Motorsport Network oraz promotorem WRC.

To dla nas duże wyróżnienie, że będziemy mogli pokazać najbardziej fascynującą serię motorsportową świata – mówi Kate Woodley, dyrektor wystawy. Fantastyczne samochody, najlepsi kierowcy oraz ich piloci pojawią się na naszym wydarzeniu – skwitowała.

Zadowolenia nie kryje również Malcolm Wilson, który podkreśla, że pojawienie się WRC na gali Autosportu to spore wyróżnienie dla tego serialu: Uczestniczę w tym wydarzeniu od momentu, w którym ono powstało. W całej branży gala postrzegana jest jako oficjalne rozpoczęcie nowego sezonu, więc to bardzo dobra informacja dla Rajdowych Mistrzostw Świata.

Mocniejsze, agresywniejsze i bardziej hałaśliwe samochody przyczyniły się do wzrostu zainteresowania światowym czempionatem. Według podawanych szacunków populacja kibiców meldujących się przy odcinkach specjalnych osiągnęła w obecnym sezonie poziom czterech milionów osób. To rekord serii. Niezależny analityk, Nielsen Sports stwierdził, że całkowita zainteresowanie podskoczyło aż o 17%.

Promotor WRC, Oliver Ciesla, skomentował: – Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej okazji do rozpoczęcia nowego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata, niż podczas fantastycznej gali Autosportu. To wydarzenie zawsze postrzegane jest jako początek roku w motorsporcie. Będzie to również świetna okazja do pokazania samochodów WRC na sezon 2018, które w mijającym roku zapewniły kibicom masę atrakcji.

Wydarzenie można śledzić na żywo za pośrednictwem portalu YouTube:

Tagi: WRC, Autosport Awards

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News