Igor Szmidt15.02.2019

Świetny początek Polaków w Lamborghini Super Trofeo Middle East

5 interakcji Przejdź do dyskusji

Świetny początek Polaków w Lamborghini Super Trofeo Middle East

W ten weekend rozpoczyna się rywalizacja zimowej serii Lamborghini Super Trofeo Middle East. Na starcie zobaczymy dwie załogi wystawiane przez zespół GT3 Poland: Artur Obuchowski/Andrzej Lewandowski oraz Grzegorz Moczulski/Steve Feige.

Zmagania pucharu Lamborghini na bliskim wschodzie są swoistą rozgrzewką przed zasadniczą częścią sezonu. Ta dla zespołu GT3 Poland zostanie rozegrana w Europie.

Rywalizacja rozpoczyna się na dobrze znanym polskim zawodnikom torze Dubai Autodrome, a zakończona zostania na torze Yas Marina w Abu Dhabi (21-23 lutego).

W porównaniu do lat poprzednich pojawiło się kilka zmian w regulaminach. Zamiast trzech rund rozegrane zostaną dwie, za to w trakcie każdej zawodnicy przystąpią aż do trzech wyścigów. Ponadto, zwycięzcy klas zostaną po raz pierwszy w historii dopuszczeni do „World Finals”. To weekend wyścigowy kończący sezon wszystkich rozgrywek producenta z Sant’Agata Bolognese.

Nie zmienił się podział na klasy, który wciąż wygląda następująco: PRO, PRO-AM, AM oraz Lamborghini Cup.

W użyciu będą jak zwykle samochody Lamborghini Huracan LP 620-2 Super Trofeo. Ich silnik produkuje moc 620 KM i dysponuje momentem obrotowym na poziomie 570 Nm. Wyścigowa wersja maszyny jest bezkompromisową odmianą drogowego Huracana, który zalicza się do najszybszych samochodów świata. Włoscy inżynierowie jeszcze bardziej udoskonalili konstrukcje zapewniając jej niższą masę, większy docisk aerodynamiczny, przyczepność, a także silnik, który jest odrobinę mocniejszy i lepiej sprawdza się w torowych warunkach.

Świetne wejście w 2019

Treningi przed 1. rundą na Dubai Autodrome trwają od wczoraj. W pierwszej sesji Artur Obuchowski i Andrzej Lewandowski uzyskali najlepszy czas w klasie AM. Duet GT3 Poland finiszował na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej, ulegając załogom Target, Konrad oraz ArtLine. Koledzy z zespołu GT3 Poland, Grzegorz Moczulski i Steve Feige zajęli 5 .miejsce w klasie AM.

Druga sesja treningowa była jednocześnie ostatnim zajęciem zaplanowanym na czwartek. Tym razem problemy miała jednak dwójka Moczulski/Feige i musiała zadowolić się 7. rezultatem w AM. Lepiej zaprezentowali się ich zespołowi koledzy, Obuchowski i Lewandowski, którzy finiszowali z trzecim czasem w AM.

W sobotę rano nadszedł czas na sesję kwalifikacyjną. Również tutaj świetnie czuł się w samochodzie ubiegłoroczny wicemistrz klasy AM, Andrzej Lewandowski, zdobywając pole position w klasie w pierwszej części kwalifikacji. Bardzo szybki był też Artur Obuchowski, który wsiadł do auta w Q2. Jego strata do Lewandowskiego wyniosła 0,7 sekundy i pozwoliła na objęcie drugiego pola w AM.

Grzegorz Moczulski zapewnił swojemu zespołowi start z 4. miejsca w klasie Pro-Am, z kolei Steven Feige był o ponad 2 sekundy wolniejszy, jednak zakwalifikował się na tej samej pozycji.

Przeczytaj również