Rajd Kazachstanu: Przygoński wygrywa etap i awansuje w generalce

Rajd Kazachstanu: Przygoński wygrywa etap i awansuje w generalce

Rajd Kazachstanu: Przygoński wygrywa etap i awansuje w generalce

Rajd Kazachstanu: Przygoński wygrywa etap i awansuje w generalce

Kuba Przygoński i Tom Colsoul po dwóch etapach ukończonych na 3. miejscu, dziś przyspieszyli mijając linię mety z najlepszym rezultatem. Dzięki temu awansowali oni na fotel wicelidera Rajdu Kazachstanu – 5. edycji tegorocznego Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

Zawodnik reprezentujący barwy ORLEN Team prezentuje świetne tempo już od pierwszych kilometrów rywalizacji, kiedy to dwukrotnie dojeżdżał na mety odcinków z 3. rezultatem i utrzymywał 3. miejsce w klasyfikacji rajdu.

Po wczorajszych problemach technicznych w swoim Mini John Cooper Works Rally, dziś zawodnik wspierany przez markę Platinum Expert mógł podróżować w pełni swoich możliwości, co zaowocowało najlepszym wynikiem i awansem na 2. miejsce.

Tuż za Polakiem finiszował dziś jadący za kierownicą Forda F-150 Evo Martin Prokop. Kierowca znany z występów w WRC stracił do Przygońskiego i Colsoula zaledwie 48 sekund. Mimo to, czeski zawodnik zajmuje dosyć odległą 4. pozycję w generalce ze stratą prawie 11 minut do liderującego Yazeeda al-Rajhiego.

Reprezentant Arabii Saudyjskiej zwyciężył pierwsze dwa etapy Rajdu Kazachstanu, jednak dziś musiał zadowolić się dopiero czwartym rezultatem i ponad 5-minutową stratą do Przygońskiego! To z kolei oznacza, że polski zawodnik po dzisiejszej próbie traci do niego już tylko 4 minuty i wraca do walki o zwycięstwo.

Trzecie miejsce na dzisiejszej próbie przypadło w udziale Władimirowi Wasiliewowi, na rzecz którego Przygoński awansował na 2. miejsce.

Czołową piątkę na dzisiejszym oesie uzupełnili Luc Alphand i Andreas Schulz jadący Mini John Cooper Works Buggy – na mecie strata francusko-niemieckiego duetu do Przygońskiego przekroczyła 11 minut.

Klasyfikacja generalna załóg samochodowych po trzecim etapie Rajdu Kazachstanu:

  1. al-Rajhi 9:52:52.00
  2. Przygoński + 4:00.00
  3. Wasiliew + 4:44.00
  4. Prokop + 10:50.0
  5. Alphand + 25:55.0
  6. Rudskoj + 44:38.00
  7. Choroszawcew + 51:34.00
  8. Gadasin + 59:01.00

Przeczytaj również