Porsche Sprint Challenge Central Europe zawita do Poznania

Przejdź do dyskusji

Porsche Sprint Challenge Central Europe zawita do Poznania

Po Slovakia Ringu i Salzburgringu, Porsche Sprint Challenge Central Europe zawita w najbliższy weekend nad Wisłę a konkretnie na Tor Poznań. Polska runda wyznacza półmetek nowej serii. W kalendarzu pozostaną jeszcze dwa wyścigi – Most (13-14 września) i Hungaroring (4-5 października).

Zupełnie nowa seria

Nowy samochód, nowa seria i nowe, jeszcze większe emocje. W Porsche Sprint Challenge Central Europe ścigają się nowe Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport. Ten wyjątkowy samochód przeznaczony wyłącznie na tor, zaprezentowano 3 stycznia w Daytonie. Druga generacja Caymana GT4 została wprowadzona cztery lata po pierwszej.

Porsche Sprint Challenge Central Europe jako następca Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko na naszym rodzimym podwórku, ale i w całej Europie.

Nic dziwnego, za tym fenomenalnym projektem stoi niezwykle doświadczona w środowisku wyścigowym stajnia Lechner Racing, która kibicom wyścigów znana jest głównie z serii Porsche Supercup, czy Porsche Carrera Cup Deutschland.

Zawodnicy Lechnera wygrywają tam wyścigi regularnie, a sezon 2018 był dla nich jednym z najbardziej udanych w historii. Dlaczego Lechner? Odpowiedź jest niezwykle prosta – wszystko po to, aby każdy wyścig stał na absolutnie najwyższym poziomie.

Dla każdego

Porsche Sprint Challenge Central Europe to cykl oparty o nowe Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport. Całość projektu jest niezwykle przejrzysta, ponieważ możliwe są tylko (i aż) dwa warianty finansowania. Do udziału w zawodach możemy przystąpić jednym z dwóch modelów  Porsche – 718 Cayman GT4 Clubsport Competition [Typ 982] oraz Cayman GT4 Clubsport [Typ 981].

Jeśli zdecydujemy się wystartować własnym egzemplarzem, to cała zabawa zamknie się w kwocie 98 200 euro netto (ok. 422 tys. zł). Jest też opcja wynajmu maszyny, wtedy koszty wzrastają do 138 200 euro netto (ok. 594 tys. zł).

Teraz czas na…

Tegoroczny puchar rozpoczął się na torze Slovakia Ring. W pierwszym wyścigu najlepszy był Austriak, Frederik Jerich a podium skompletowali Freddy Fast i Markus Sattler.

Co ciekawe, również drugi wyścig weekendu w Słowacji to zwycięstwo Austriaka – tym razem najlepszy był Lukas Wanner, drugi znów był Freddy Fast, natomiast trzecie miejsce to już Polak – Mateusz Kaprzyk z Junior Team Central Europe.

Na Salzburgringu kolejny raz najlepsi byli Austriacy. Dwa zwycięstwa w wyścigach sprinterskich odniósł bezkonkurencyjny na własnym podwórku Sascha Halek. Co ciekawe, w pierwszym wyścigu na drugim miejscu do mety dojechał Matthias Walkner, którego kibice znają z występów motocyklowych w Rajdzie Dakar.

…Polskę!

Trzecią rundą, zwieńczającą półmetek sezonu będzie „Summer Challenge” a więc rywalizacja poprzedzająca wakacyjną przerwę. Zawodnicy z całej Europy odwiedzą tym razem Polskę, aby sprawdzić się na Torze Poznań. Wielkie ściganie w stolicy Wielkopolski rozpocznie się już w najbliższy weekend a więc 12-13 lipca.

Odliczanie czas zacząć

Kto tym razem zaprezentuje się z najlepszej strony? Dla kogo tor w Poznaniu będzie szczęśliwy? Przekonamy się już niebawem lecz jednego możemy być pewni już teraz – wyścig w Poznaniu na pewno dostarczy zarówno kierowcom jak i kibicom wielu emocji. W piątek zaplanowano treningi. Następnego dnia uczestnicy Challenge’u zaliczą kwalifikacje, dwa sprinty i wyścig Endurance.

Po Poznaniu w kalendarzu pozostaną jeszcze Most (13-14 września) i Hungaroring (4-5 października).

Przeczytaj również