Igor Szmidt05.06.2019

Navitel NR200 czyli odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na tani i dobry wideorejestrator

24 interakcje Przejdź do dyskusji

Navitel NR200 czyli odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na tani i dobry wideorejestrator

Navitel NR200 czyli odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na tani i dobry wideorejestrator

Stłuczka bądź wypadek, szczególnie w spornych sytuacjach, mogą być źle zinterpretowane. Po to między innymi wymyślono wideorejestratory, które poza dowodami mają służyć także ogólnemu bezpieczeństwu na drogach.

Kamery są używane przez większość zawodowych kierowców, jeżdżących zarówno ciężarówkami, jak i samochodami osobowymi. Sprzęt jest polecany również wszystkim tym, którzy użytkują auto w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie ryzyko stłuczek jest wysokie.

Urządzenia są wykorzystywane także przez początkujących kierowców, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia za kierownicą. Kamera samochodowa jest bardzo przydatna podczas wyjazdów zagranicznych, gdzie w przypadku braku znajomości języka trudno wytłumaczyć lokalnej policji okoliczności zajścia zdarzenia, zwłaszcza gdy sprawa jest sporna, a uczestnicy mają odmienne zdanie.

Firma Navitel wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła na rynek budżetowy wideorejestrator NAVITEL NR200. Za cenę zaledwie 129 złotych otrzymamy m. in. nagranie w rozdzielczości Full HD, 2-calowy wyświetlacz, czy sensor z obsługą night vision. Navitel to dostawca rozwiązań na rynku elektroniki samochodowej na całym świecie. Wśród ich produktów znajdziemy nawigacje GPS, wideorejestratory, tablety, urządzenia combo, systemy AV, czy mapy nawigacyjne.

NAVITEL NR200 dysponuje 2-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 480×240 i wykorzystuje jedną z najbardziej wydajnych technologii kompresji obrazu – H.264. Pliki zapisywane są w popularnym formacie .MP4.

Model NR200 oferuje wsparcie kart microSD o maksymalnej pojemności 64 GB. Kąt widzenia obiektywu wynosi 120°. Wbudowany czujnik G-Sensor rejestruje i chroni materiał wideo zarejestrowany podczas wypadku, gwałtownego przyspieszenia, hamowania lub kolizji. Nagrany incydent zapisywany jest automatycznie w pamięci urządzenia.

Najnowszy produkt polskiej firmy wyposażono także w funkcje dodatkowe: auto-start oraz tryb parkingowy.

Po włączeniu zapłonu w samochodzie kamerka automatycznie uruchamia się i rozpoczyna nagrywanie (pod warunkiem, że zapewniony jest stały dopływ zasilania). Wideorejestrator wykrywa ruch w polu widzenia kamery i rozpoczyna nagrywanie nawet podczas nieobecności kierowcy w samochodzie.

W opakowaniu wraz z urządzeniem umieszczono zestaw niezbędny do rejestrowania codziennych podróży: ładowarkę, ściereczkę z mikrofibry, kabel mini-USB, uchwyt na przyssawkę i licencję nawigacyjną na smartfon z mapą Europy, na okres 12 miesięcy.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również