Marcin Zabolski06.09.2019

Mio przedstawia wideorejestrator dla jednośladów z możliwością transmisji na żywo. Sporo nowinek w Berlinie

32 interakcje Przejdź do dyskusji

Mio przedstawia wideorejestrator dla jednośladów z możliwością transmisji na żywo. Sporo nowinek w Berlinie

Mio przedstawia wideorejestrator dla jednośladów z możliwością transmisji na żywo. Sporo nowinek w Berlinie

Dziś w Berlinie rozpoczynają się prestiżowe targi elektroniki IFA 2019. Na stoisku globalnego producenta m.in. uznanych wideorejestratorów Mio, fani motoryzacji znajdą kilka innowacyjnych produktów.

Mio MiVue M760D z myślą o motocyklistach

Przełomową nowinką jest dedykowany dla użytkowników jednośladów zestaw MiVue M760D. Nie jest tajemnicą, że wielu motocyklistów i rowerzystów oczekiwało na wysokiej jakości, nowoczesne urządzenie do nagrywania swoich przejazdów. To właśnie ta grupa często jest narażona na niesłuszne obarczenie winą za niektóre wypadki. MiVue M760D może stać się cenionym adwokatem.

Nazwanie tego sprzętu wideorejestratorem jest jednak tylko uproszczeniem. Wbudowany moduł GPS gromadzi dużo więcej informacji, niż tylko obraz z kamery. Dzięki zbieranym podczas każdej podróży metadanym, bezproblemowo powiążemy nasze nagrania z konkretną godziną, a nawet współrzędnymi geograficznymi. Wbudowane WiFi pozwoli natomiast na szybsze synchronizowanie kamer ze smartfonem za pomocą aplikacji MiVue Pro. Użytkownicy będą mogli za jej pośrednictwem ściągnąć filmy, podzielić się nimi ze znajomymi, a nawet prowadzić transmisję na żywo z pokonywanej przez siebie trasy.

Warto dodać, że MiVue M760D to zestaw zawierający dwie wodoodporne, odpinane kamery, urządzenie główne oraz pilot z funkcją nagłego zapisu zdarzenia. Głównym komponentem, jaki wyróżnia ten model na tle konkurencji, jest wysokiej jakości matryca Sony premium z technologią Sony STARVIS CMOS dedykowaną do nagrań w nocy. Matryca zapewnia szczegółowe nagrania, doskonały kontrast i bogatą kolorystykę nawet przy słabym oświetleniu. Urządzenie wyposażone jest w wielosoczewkową szklaną optykę F1.6, która dodatkowo sprawia, że każdy drobny szczegół będzie doskonale odwzorowany. Matrycę Sony posiadają obie kamery urządzenia.

Rejestrowanie odbywa się oczywiście w jakości Full HD 1080p (30 klatek na sekundę), a dzięki kodekowi H.264 pliki szybko nie zapełnią całej karty pamięci (fabrycznie 32 GB). Model ten wyróżnia również rzeczywisty kąt widzenia, który wynosi 130°. Każda z kamer jest w pełni wodoszczelna, a zakres temperatur pracy urządzeń to -10 do 60 stopni Celsjusza. Sprostają zatem raczej większości warunków, z jakimi przychodzi mierzyć się na jednośladzie.

Mio MiVue 821 oraz MiVue 826 – dokładne i dyskretne

Coraz więcej użytkowników pragnie coraz wyższego standardu przy nagrywaniu różnych sytuacji drogowych. Ostrość obrazu czasem potrafi być rozstrzygającym czynnikiem w spornych sytuacjach. Na przeciw tym potrzebom wychodzą nowe urządzenia z serii TALAS – MiVue 821 oraz MiVue 826, które rejestrują obraz w rozdzielczości Full HD 1080p. Co ważne zapisują filmy z dokładnością 60 klatek na sekundę, co ma fundamentalne znaczenie dla ostrości przy wyższych prędkościach.

Wszystkim, którzy doceniają estetykę spodoba się z pewnością fakt, że te wideorejestratory wyposażone będą w uchwyt magnetyczny, który pozwoli na szybkie ustawienie kamery oraz dyskretne umiejscowienie za lusterkiem wstecznym. Także w większych i wyższych pojazdach z pionową szybą. Rzeczywisty kąt widzenia w MiVue 821 oraz MiVue 826 to 150 stopni. Dzięki montażowi w aktywnym uchwycie, rejestrator można łatwo wyjąć przy każdym opuszczaniu samochodu.

Co ciekawe, wbudowany GPS nie będzie tylko służyć do ewentualnego zapisania prędkości czy lokalizacji na filmie. Zapewni nam ostrzeganie przed fotoradarami! Mało tego, urządzenie przypomni, z jaką prędkością można poruszać się po danym odcinku jezdni, a dzięki funkcji Smart Alert zawczasu zaalarmuje o zbliżającym się ograniczeniu. Z takim supportem z pewnością łatwo będzie uniknąć przypadkowego przekroczenia dozwolonej prędkości, a co za tym idzie również surowego mandatu.

Model MiVue 826 dodatkowo wyposażony jest w moduł WiFi. Zintegrowane WiFi synchronizuje w czasie rzeczywistym materiał filmowy z wideorejestratora ze smartfonem. Dzięki niemu można także łatwo i bezprzewodowo aktualizować oprogramowanie sprzętowe i bazę fotoradarów zapewniając swojemu urządzeniu stałą aktualność. Update’y są i będą darmowe. MiVue 821 bez modułu WiFi także ma możliwość aktualizacji, ale bez funkcji bezprzewodowej.

Oba modele z serii TALAS wyposażone są w tryb parkingowy i dzięki podtrzymywaniu bateryjnemu wytrzymują 2 pełne doby w stanie gotowości. Nagrywanie rozpoczyna się automatycznie po wykryciu drgań i może być długo podtrzymywane dzięki wewnętrznej baterii. Przy zastosowaniu stałego zasilania np. Mio Smartbox, urządzenie może działać w aktywnym trybie parkingowym do 36 godzin. Zalecana karta do obu modeli to microSD™ klasy 10 o pojemności do 256 GB.

Mio MiVue i20 – świeży entrylevel z dobrą jakością

Oczywiście wciąż nie brakuje kierowców, którzy dopiero chcą przekonać się do wideorejestratorów bądź nie potrzebują szerokiej gamy udogodnień, jakie można spotkać w wymienionych wyżej produktach. Dla tych, dla których liczy się nieco niższa cena, ale i bardzo dobra jakość Mio wprowadza model MiVue i20.

Jest to kamera samochodowa przeznaczona do wnętrza pojazdu. Rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p, zapisując 30 klatek na sekundę. Rzeczywisty kąt widzenia w kamerze to 136 stopni, który zapewni pełny obraz środka samochodu. Mio nawet w podstawowych urządzeniach dba o to, aby zapisać możliwie dobrą jakość w słabych warunkach oświetleniowych. Zapewnia to przesłona F1.8 oraz sensor Sony.

Connected DVR – centrum dowodzenia z chmurą

Warto też wspomnieć o kolejnym produkcie Connected DVR, czyli zintegrowanej kamerze wraz z rozwiązaniem cloudowym. Urządzenie oferuje rozwiązanie do nagrywania całodobowego 7 dni w tygodniu, tworzenia kopii zapasowych w chmurze oraz śledzenia trasy pojazdów. Jest to oczywiście ciekawa propozycja dla posiadaczy flot samochodowych, których intensywna eksploatacja powinna być stale monitorowana.

Urządzenie wyposażone jest w tryb parkingowy, inteligentny czujnik analizujący zachowanie prowadzącego pojazd oraz opcję skorzystania z pomocy drogowej. Produkt może być przeznaczony także do użytku osobistego, choć jego możliwości na pewno docenią m.in. dealerzy samochodów, korporacje taksówkarskie czy przewoźnicy w transporcie publicznym.

Przeczytaj również