Marcin Zabolski07.06.2018

Międzynarodowy jubileusz Porsche na Silesia Ringu. Przez Polskę przejedzie Porsche Parade

3 interakcje Przejdź do dyskusji

Międzynarodowy jubileusz Porsche na Silesia Ringu. Przez Polskę przejedzie Porsche Parade

W piątek, 8 czerwca mija dokładnie 70 lat od uzyskania homologacji drogowej dla Porsche 356 – pierwszego sportowego samochodu niemieckiego producenta. Jubileusz pod hasłem Sports Car Together Day w Polsce będzie uczczony przez Porsche Parade.

Parada jest wyjątkowym wydarzeniem, w którym ochoczo biorą udział polscy użytkownicy Porsche, którą współorganizuje Porsche Club Poland. Trasa rozpoczyna się w Szczecinie skąd uczestnicy udadzą się na południe na lunch do wielkopolskiego Hotelu Ostoja Chobienice.

fot. Porsche

Stamtąd aktywni miłośnicy Porsche udadzą się na zwiedzanie parowozowni w Wolsztynie. Kulimnacją będzie wspólne oglądanie piłkarskiego meczu towarzyskiego Polska – Chile w Strefie Biznes Premium stadionu, na którym mecze rozgrywa Lech Poznań.

Z pewnością wszyscy będą czekać na sobotnią i niedzielną część, którą zaplanowano na ternie oficjalnego obiektu Porsche Experience Center, jakim jest Silesia Ring. Tor w Kamieniu Śląskim będzie miejscem międzynarodowych obchodów 70-lecia pierwszego sportowego samochodu Porsche dla obywateli 26 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

fot. Porsche Polska

Nie zabraknie możliwości sportowej jazdy samochodami Porsche, gdzie będzie można w pełni wykorzystać potencjał sportowy samochodu oraz opon Michelin, które są skrojone pod osiągi oferowane przez Porsche. Atrakcji będzie jednak znacznie więcej.

Tor wyścigowy będzie także miejscem noclegowym, dzięki czemu będzie można poczuć namiastkę klimetu 24 godzin Le Mans. W tym celu zostaną podstawione specjalne namioty wraz z infrastrukturą sanitarną o VIP-owskim standardzie, adekwatnym dla samochodów Porsche i opon Michelin, który jest oficjalnym partnerem technologicznym imprezy, jak i producenta ze Stuttgartu.

Przeczytaj również