Prace nad powrotem Rajdu Safari przyspieszają

Prace nad powrotem Rajdu Safari przyspieszają

Prace nad powrotem Rajdu Safari przyspieszają

Podaj dalej

Nadzieje organizatorów Rajdu Safari na przywrócenie legendarnego wydarzenia do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata właśnie otrzymały dużego, energetycznego kopa w postaci niemalże 2 milionów funtów wsparcia od kenijskiego rządu.

Ruch działający na rzecz sprowadzenia stawki WRC do Nairobi w roku 2020 otrzymał wsparcie kenijskiego prezydenta Uhuru Kenyatty, a także sąsiadującej Ugandy.

Część z tych środków zostanie wykorzystana do powołania do życia organizacji WRC Safari Rally Project, która zajmie się przygotowaniem i rozwojem Rajdu Safari „w stylu WRC” pod koniec tego roku.

Swojego wsparcia dla powrotu WRC do Afryki udzielił także Jean Todt, który jeszcze w roku 2015 prowadził rozmowy o potencjalnym rajdzie z prezydentem Kenyattą.

Długa i dumna historia Safari w Rajdowych Mistrzostwach Świata jest nam dobrze znana. Noszą ją w sercach także kenijscy kibice – powiedział Oliver Ciesla, promotor WRC.

Podoba nam się szczera pasja i wysiłek, jaki wkłada kenijski rząd oraz ich federeacja. Chcemy zorganizować rundę WRC w Afryce w najbliższej przyszłości i będziemy kontynuować bliską współpracę, aby osiągnąć nasz cel i wrócić na Rajd Safari – dodał Ciesla.

Rajd Safari wypadł z kalendarza WRC 16 lat temu, jednak jest organizowany do dziś. Niestety, wersja z mistrzostw Afryki w niczym nie przypomina uwielbianego przez kibiców rajdu sprzed parunastu lat.

Tagi: Rajd Safari, WRC, Oliver Ciesla, FIA 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News