Zamarzł płyn do spryskiwaczy? W prosty i szybki sposób można rozwiązać ten problem

Zamarzł płyn do spryskiwaczy? W prosty i szybki sposób można rozwiązać ten problem

zima plyn spryskiwacze

Podaj dalej

Nie każdy kierowca zdąży na czas wymienić płyn do spryskiwaczy, a to oznacza, iż przyjdzie taki dzień, że ten mu zamarznie. Ujemnie temperatury sprawią, że pozostawiając letni płyn nie będziemy w stanie umyć przednich szyb w pojeździe w trakcie jazdy. To w efekcie przyczynia się do ogromnego ryzyka, a także otrzymania mandatu – w najlepszym przypadku.

Jak ogrzać płyn do spryskiwaczy?

plyn do spryskiwaczy
fot. freepik

Choć sytuacja wydaje się dramatyczna, to jest jednak kilka sposobów na to, aby skutecznie poradzić sobie z takim problemem. Jednym z nich jest po prostu włącznie silnika i jazda samochodem. Oczywiście musi być gwarancja tego, że pogoda pozwoli na to, aby płyn do spryskiwaczy nie musiał być używany. W innym przypadku z takiego pomysłu trzeba zrezygnować.

Wówczas trzeba zdecydować się na alternatywne rozwiązanie, a takim jest przepakowanie auta do cieplejszego miejsca, którym będzie garaż. Oczywiście to rozwiązanie sprawi, że potrzeba będzie znacznie więcej czasu na to, aby płyn do spryskiwaczy się rozmroził. W zasadzie będzie to praktycznie nawet i doba.

Dlatego nic dziwnego, że niektórzy decydują się na dość nietypowe rozwiązanie. Mowa o wymontowaniu zamarzniętego zbiornika, zabranie go do domu i wrzuceniu do gorącej wody. To już jednak metoda dość krytyczna, ale na pewno jest to jakiś sposób. Żeby nie mieć takich problemów zdecydowanie o wymianie płynu pomyśleć znacznie wcześniej.

spryskiwacze plyn mandat
fot. freepik

Obowiązek wożenia płynu

Trzeba również pamiętać o tym, że za brudne szyby możemy otrzymać mandat. A jako, że płyn do spryskiwaczy zużywa się w tym okresie dość szybko i nigdy nie wiadomo kiedy się skończy, lepiej wozić go ze sobą w bagażniku. Kiedy zabraknie go na trasie, a chlapa mocno ubrudzi szyby, doprowadzi to do sytuacji, że nie będziemy w stanie jechać.

Warto być przewidującym i idąc kupić płyn do spryskiwaczy, zainwestować i zabrać ze sobą dwa. Każdy kto tak zrobi przekona się z czasem, że to była jedna z najlepszych decyzji jaką mógł dokonać. I tak ciężko będzie przetrwać okres jesienno-zimowy na dwóch płynach. Gdy spadnie śnieg i zrobi się błoto pośniegowe zużycie będzie duże. Można sobie zatem dość mocno ograniczyć późniejszą stratę czasu, stratę problemu i innych kłopotów, jakie wiążą się z taką niepozorną rzeczą.

spryskiwacze mandat policja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News