Stacje paliw w Polsce mają się coraz lepiej finansowo. To jednak nie zasługa diesla, benzyny czy LPG, a zupełnie czegoś innego

Stacje paliw w Polsce mają się coraz lepiej finansowo. To jednak nie zasługa diesla, benzyny czy LPG, a zupełnie czegoś innego

stacje paliw tankowanie

Podaj dalej

Coraz bardziej zauważalny jest fakt, że stacje paliw radzą sobie coraz lepiej. I to nie zasługa drogiego paliwa, bowiem bywało i tak, że praktycznie nic na nim nie zarabiałby. Chodzi o fakt, że Polacy coraz bardziej postrzegają tego typu miejsca jako ”niedzielną alternatywę”. Jako, że zwykłe sklepy są zamknięte, społeczeństwo szuka miejsce, gdzie można dokonać zakupów.

Stacje paliw zmieniają asortyment pod klientów

stacje paliw ceny
fot. freepik

Już wcześniej było wiadomo, że zamknięcie zwykłych sklepów w niedziele, będzie ogromną możliwością dla takich miejsc jak stacje paliw. I te coraz lepiej potrafią wykorzystywać ten potencjał. Zauważalne staje się to, że zmienia się asortyment na bardziej ”codzienny”. Mamy tutaj na myśli produkty, które po prostu Polacy potrzebują do zwykłego funkcjonowania, a nie w podróży.

Każda stacja paliw stara dotrzeć do klienta na swój sposób, co także jest zauważalne. Stacje paliw na pewno mają wciąż bardzo duże pole do popisu i będą chciały jeszcze bardziej załatać dziurę po sklepach. Zwłaszcza spożywczych, gdzie trzeba często kupić produkty, po które na co dzień sięga się w dyskontach i innych tego typu sklepach.

Zwłaszcza, że paliwo już od dłuższego czasu nie jest produktem do dużego zysku. Dlatego też stacje paliw obniżają marżę, a zarabiać starają się np. na kawie, hot-dogach i całym innym asortymencie. Tutaj też warto zauważyć, że często wiele osób zaopatruje się w alkohol, bowiem nie każdy ma jakąkolwiek alternatywę, aby zakupić produkt w innym sklepie.

stacje paliw diesel benzyna
fot. freepik

Paliwo produktem ubocznym

Jako, że motoryzacja się zmienia, zmienią się i stacje paliw. Jako, że Unia Europejska i cała branża idzie w kierunku aut elektrycznych, wizja tankowania paliwa w  tego typu miejscach czasem zaniknie w naturalny sposób. Stacja paliw nie będzie kojarzyła się już z miejscem takim jak dystrybutor, podjechanie i tradycyjne zatankowanie.

Oczywiście taka przemiana nie nastąpi szybko i będzie to długotrwały proces. Będzie się to działo cyklicznie, powoli, a widoczne dla klienta może to być w dłuższej perspektywie czasu, niż z dnia na dzień. Mowa tutaj jednak o naprawdę długim okresie. Teraz pozostaje patrzeć jak zmienia się asortyment na stacjach paliw. Dla kierowców i innych osób to korzyść bowiem już niebawem w takie miejsca będziemy śmielej chodzić jak do sklepu.

ceny paliwo diesel benzyna lpg
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News