Ruszyły kontrole związane z prawo jazdy. Co czeka kierowców i na co muszą być przygotowani?

Ruszyły kontrole związane z prawo jazdy. Co czeka kierowców i na co muszą być przygotowani?

Prawo jazdy uprawnienia

Podaj dalej

Kwestia związana z prawo jazdy od kilku dni pozostaje jednym z głównych tematów w kraju. Zamieszanie jakie powstało w ostatnich dniach wywołało wiele znaków zapytania, na które niektórzy wciąż nie znajdują odpowiedzi. Z tego powodu ruszyła też odpowiednia kontrola, która powinna rozwiązać wszystkie kłopotliwe kwestie.

Prawo jazdy a egzamin

word prawo jazdy

W Ministerstwie Infrastruktury ruszyła kontrola, która ma ustalić bezpośrednie przyczyn przekazania niepoprawnych pytań do stosowania w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Te pojawiły się na egzaminie teoretycznym w dniu 24 stycznia i wiadomo już, że przez nie nie zdało 20 osób w Polsce. Będą one teraz musiały podejść jeszcze raz do egzaminu.

Tyle tylko, że zanim to zrobią zobowiązane są do tego, aby złożyć skargę i dopiero po jej pozytywnym rozpatrzeniu, będą mogły powtórzyć egzamin. Nie będą musiały te osoby wówczas ponosić dodatkowych kosztów. Dla wielu osób takie podejście do tematu wobec tych osób wydaje się być nie na miejscu. Formalności jednak pozostają formalnościami.

Trudno dziś znaleźć odpowiedź dlaczego doszło do tak rażącego i ogólnopolskiego błędu. Pytania przygotowuje Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych. Powinny być one dokładnie sprawdzone, ale widocznie ktoś zbagatelizował sprawę. Dopiero później trafiają one do następnie przekazuje je Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która zarządza systemem egzaminacyjnym dla wszystkich WORD-ów. Warto wspomnieć, że w związku  z całym zamieszaniem pracę stracił dyrektor departamentu transportu drogowego.

prawo jazdy

Egzaminy będą trudniejsze

Nowe pytania, które same w sobie nie zdały egzaminy to kropla w morzu zmian jakie nadchodzą. Pytania egzaminujące na prawo jazdy niebawem mają być ”tajne”, a więc ciężko będzie wykuć je na pamięć. Ministerstwo Infrastruktury chce, aby osoby ubiegające się o uprawnienia włączyły myślenie i zanim odpowiedzą dokładnie swoją wiedzą przeanalizują daną sytuację.

Polskie Prawo Jazdy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News