Przeszedł badanie techniczne. Dwa tygodnie później nikt nie umiał znaleźć odpowiedzi jak to możliwe

Przeszedł badanie techniczne. Dwa tygodnie później nikt nie umiał znaleźć odpowiedzi jak to możliwe

badanie techniczne przeglad

Podaj dalej

Jak ważne jest dobrze wykonanie badanie techniczne, nikogo nie trzeba przekonywać. Jak natomiast wygląda to w Polsce, specjalnie też nie treba nikogo uświadamiać. Z tego też powodu rząd obecnie zajmuje się wprowadzaniem zmian, aby taka sytuacja jak ta, nie miały już miejsca. Bo dwa tygodnie po przeglądzie na pewno takie cuda same się nie dokonały.

Jak ten pojazd przeszedł badanie techniczne?

korozja przeglad samochodu 2
gov.pl

Niemal przez cała Polskę – od południa na północ, autokar w takim stanie jak powyżej miał przewozić pasażerów na Morze Bałtyckie. O tym, że tego typu pojazdy są wiekowe, a ich stan balansuje często na granicy, wiadomo nie od dzisiaj. Tutaj jednak zaskoczenie wywołało to, iż autokar ten dwa tygodnie wcześniej przeszedł pozytywnie badanie techniczne.

Ktoś, kto odpowiada za ten przegląd i się pod nim podpisał będzie miał teraz duże problemy. Inspekcja Transportu Drogowego poinformowała o tym Prokuraturę i Starostwo Powiatowe, które nadzoruje Stację Kontroli Pojazdów, gdzie wykonano ostatni przegląd techniczny autokaru.

Inspektorzy stwierdzili nadmierną korozję elementów konstrukcji, czyli podłużnic oraz poprzeczek kratownicy pojazdu. Korozja była niemal wszędzie – ubytki znajdowały się w wielu innych miejscach między pierwszą i drugą osią pojazdu, a także pod schodami, przy tylnym wejściu. Za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu, kierującego ukarano mandatem karnym. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Narażanie życia innych osób

Niestety, ale diagnostka podpisując się pod przeglądem naraził dziesiątki osób na utratę życia czy zdrowia. To pokazuje, że sytuacja wymaga zmian i przepisy przeglądów muszą być bardziej restrykcyjne. Nie lepszymi autami jeździ po drogach bardzo wielu kierowców, którzy także igrają z losem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News