Protest WORD zmieni oblicze prawo jazdy w Polsce. Zmiany są nieuniknione i dotkną wszystkich

Protest WORD zmieni oblicze prawo jazdy w Polsce. Zmiany są nieuniknione i dotkną wszystkich

prawo jazdy word

Podaj dalej

Coraz mocniej komplikuje się sprawa prawo jazdy w Polsce, a wszystko przez protesty egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Od momentu wznowienia protestu osoby, które miały zdawać w ostatnich i najbliższych dniach, nie mogą przystapić do egzaminów praktycznych i teoretycznych. Mało tego – nie wiadomo, kiedy będą mogły.

Początek większych zmian w prawo jazdy

prawo jazdy egzamin
fot. freepik

Wygląda na to, że tutaj nie będzie już szans na mydlenie oczu. Egzaminatorzy mają jasne stanowisko i chcą walczyć o swoje. Protest nie jest jeszcze ogólnokrajowy, a oddolny. Mimo to w większości WORD-ów odwołano już bardzo wiele egzaminów, a przystępują do nich tylko szczęśliwcy. Są przesłanki jednak, że protest będzie miał lada dzień większa skalę.

Od wielu lat wynagrodzenia w tej branży się nie zmieniły, a zmienić je może jedynie rząd. Ministerstwo Infrastruktury jakby przez ostatnie lata zapominało o tej grupie pracowników, aż ci w końcu musieli wziąć sprawy w swoje ręce. Rozmowy z grupą protestujących prowadził wiceminister infrastruktury Rafał Weber, ale uznano go za osobę, która mówi jedno, a robi drugie. Tak wnioski płynął z tego co obiecywał, a co odpowiada w interpelacjach.

– Nie planujemy zmiany dotychczasowego modelu wynagradzania egzaminatorów, pracujemy nad zupełnie nowym modelem wynagradzania. W mojej ocenie nowy system wynagradzania ma być korzystniejszy dla egzaminatorów niż obecny – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

prawo jazdy nauka
fot. freepik

Ministerstwo ma plan, tylko jaki?

Nie zanosi się na to, że protest zostanie przerwany jak to miało miejsce ostatnio. Egzaminatorzy chcą konkretnych informacji i konkretnych działań, a przy tym podpisania porozumienia, jakie zostanie wypracowane. Do tego czasu osoby, które chcą zdobyć prawo jazdy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Nie dość, że przez ten czas nazbiera się chętnych, to pozostanie grupa, która nie odbywała egzaminu. Tym samym terminy mogą być bardzo niekorzystne zarówno te pierwsze, jak i potencjalne poprawkowe. Zanim unormuje się sytuacja minie trochę czasu.

prawo jazdy cena
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News