Prawo jazdy od nowa. Policja coraz częściej odsyła kierowców na ponowny egzamin w WORD

Prawo jazdy od nowa. Policja coraz częściej odsyła kierowców na ponowny egzamin w WORD

Prawo jazdy uprawnienia

Podaj dalej

Policja od niedawna posiada nowe narzędzia, które pozwalają jej odebrać prawo jazdy i wysłać daną osobę na ponowy egzamin. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają, przez co czeka ich ponowna wizyta w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. A to wiąże się z kolejnym stresem, a przy tym na nowo przyswojeniu odpowiedniej wiedzy.

Prawo jazdy do ponownego zdania

prawo jazdy egzamin

Sytuacja w tyczy się osób, które posiadają uprawnienia do kierowania od niedawna. Każdy młody kierowca musi pamiętać, że gdy w ciągu dwóch lat od uzyskania prawa jazdy popełni przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy rażące wykroczenia w ruchu drogowym, straci swoje uprawnienia.

Mało tego, okres próbny może zostać wcześniej wydłużony o kolejne lata. Taka sytuacja ma miejsce, gdy kierowca popełni rażące wykroczenie. A patrząc na sytuacje na drodze naprawdę nie trzeba wiele, aby do tego doprowadzić. Może to być m.in. przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Młodzi kierowcy są uczulani na to w trakcie szkolenia, ale nie biorą sobie ewidentnie tego do serca. Policja w ostatnim czasie odbiera coraz częściej uprawnienia młodym kierowcom. Ostatnio m.in. stracił prawo jazdy 23-latek, który przekroczył prędkość o o 31 km/h. W trakcie kontorli okazało się, że ma na koncie także inne dwa wykroczenia. Teraz na nowo będzie musiał starać się o dokument.

word prawo jazdy

Młodzi kierowcy pod czujną kontrolą

Statystycznie to właśnie młodzi i najmniej doświadczeni kierowcy stwarzają największe zagrożenie na drodze. Z tego tez powodu zdecydowano się na wprowadzenie tego typu prawa wobec nich. Ma to na celu wymusić na takich osobach jeszcze większą czujność, uwagę oraz koncentrację, kiedy prowadzą samochód.

Jeżeli będą szaleć na drogach i niestosowań się do przepisów, szybko stracą prawo jazdy. I jak się okazuje, tak się właśnie dzieje. Przyszli, a w zasadzie aktualni, piraci drogowi są szybko eliminowani z poruszania się po drogach.

prawo jazdy egzamin word

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News