Podrabiana tablica rejestracyjna. Kierowcy zakładają ją w obawie przed aktem wandalizmu na ich samochodzie

Podrobiona tablica rejestracyjna ma być ratunkiem dla wielu kierowców, którzy obawiają się o swój samochód. Pomysł wydaje się dość nietypowy, ale ma on bardzo wielu zwolenników. Tak wygląda dziś w skrócie podróżowanie Rosjan do innych krajów. Tuż przed granicą rozkręcają swoją tablicę i zakładają podobną, z tymi samymi numerami, jednakże bardziej europejską z wyglądu.

Podrabiana tablica rejestracyjna. Kierowcy zakładają ją w obawie przed aktem wandalizmu na ich samochodzie
Podaj dalej

Ucieczka przed prawdą. Tablica rejestracyjna oznaką niepoznaki

tablcia samochod rejestracja
fot. freepik

Praktyka zmieniania tablic rejestracyjnych jest nielegalna. Nawet jeżeli posiada ona takie same numery. Rosjanie jednak wjeżdżając na teren Finlandii bardzo często praktykują takie zachowanie, co skrupulatnie wyłapuje tamtejsza straż graniczna. A łatwo to wyłapać, bowiem brakuje na nich chociażby flagi Federacji Rosyjskiej. Sama czcionka także jest inna.

Co ciekawe, Rosjanie jak to Rosjanie tłumaczą sobie wszystko po swojemu. Mówią, że zakupili ją na pamiątkę bądź dostali w prezencie. Gdy pytanie pada, dlaczego została ona zamontowana już trudniej znaleźć im odpowiedź. A ta jest bardzo prosta – rosjanie wiedzą, że nie są lubianym krajem. Boją się, że za to co ich kraj zrobił i robi Ukrainie, doczekają się rewanżu. Mowa o aktach wandalizmu na ich pojazdach, które zdarzają się często. Tablica rejestracyjna w innej wersji ma ich przed tym chronić.

Sami Rosjanie w ostatnim czasie dość mocno upodobali sobie Finlandię, do której często podróżują. Po około dwóch latach w wakacje zostały otwarte dla nich granice. Od razu zauważono wzmożony ruch, pomimo przypadków, że dochodziło do aktów agresji na różny sposób. Warto wspomnieć, że Rosja także w tym roku groziła Finlandii pod względem potencjalnych działań militarnych.

samochod-parking-inwestycja
fot. freepik

.

 

Przeczytaj również