Od nowego roku nieustanne zmiany w cenie za LPG. Niestety dla kierowców nie są to dobre zmiany

Od nowego roku nieustanne zmiany w cenie za LPG. Niestety dla kierowców nie są to dobre zmiany

Od nowego roku nieustanne zmiany w cenie za LPG. Niestety dla kierowców nie są to dobre zmiany

Podaj dalej

Duże zaniepokojenie u kierowców jeżdżących na LPG może wywołać to, co obserwują od początku roku z ceną tego paliwa. I o ile sama zmiana podatku tutaj niewiele namieszała, bo i tak można tankować w atrakcyjnej cenie, o tyle w hurcie cały czas notowane są podwyżki. Efekt tego może być tylko taki, że tak tanio jak obecnie nie będzie można już uzupełnić baku.

LPG cały czas drożeje w 2023 roku

benzyna diesel ceny paliw
fot. freepik

Ostatni raz dwie podwyżki z rzędu w cenach hurtowych mieliśmy na przełomie września i października oraz w lipcu ubiegłego roku. Jak pokazuje historia wtedy były one nieco wyższe od tego co mamy teraz – obecnie łącznie jest to tylko trzy grosze, ale martwić może sama tendencja. Tym bardziej, że w tym roku zapowiadano, iż autogaz może nie być już tak atrakcyjnie tani jak wcześniej.

Niektóre stacje po blisko dwóch tygodniach nowego roku pokazują, że nie są w stanie konkurować z innymi. Tam gdzie cena jest np. 2,99 zł/l, w innym miejscu już wyświetla się 3,14 zł/l, choć początkowo było podobnie. Cieszyć może jednak to, że wciąż niektóre stacje paliw potrafią oferować LPG po tak konkurencyjnych cenach. Patrząc na ceny hurtowe wydaje się wręcz niemożliwe sprzedawać paliwo aż tak tanio.

Cena hurtowa autogazu zaczyna zbliżać się do poziomu 2,60 zł/l, a doliczając do tego podatek widać, że dwójka z przodu tutaj kompletnie nie pasuje. Niebawem może zatem okazać się, że nie będzie już żadnej stacji paliw w Polsce z ceną 2,99 zł/l lub niższą, jeżeli chodzi o LPG. Pytanie tylko, czy tendencja wzrostowa wyhamuje, czy dalej będziemy obserwować wolne lecz stabilne wzrosty cen.

lpg-autogaz-stacja
fot. freepik

I tak jest bardzo tanio!

Oczywiście, marudzić i kręcić nosem można zawsze, ale prawda jest taka, że i tak tankujemy bardzo tanio LPG. Zwłaszcza biorąc pod uwagę inne kraje w Europie, gdzie norma jest na poziomie około 4 złotych. Nie ma zatem zbyt dużego powodu do tego, aby narzekać, choć wiadomo, że każdy chciałby tankować paliwo możliwie najtaniej jak to możliwe.

Patrząc w jakiej cenie jest benzyna, a zwłaszcza diesel to kierowcy jeżdżący na autogazie podróżują praktycznie za pół darmo. Nic więc dziwnego, że wiele osób od miesięcy stara się pozyskać samochód na gaz, bądź decyduje się przerobić swoje auto. Wszystko po to, aby jeździć możliwie jak najtaniej każdego dnia.

autogaz-lpg-paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News