Obowiązkowe ubezpieczenie AC. Te wydarzenia pokazują, że wracają stare czasy przez które trzeba się zabezpieczyć

Obowiązkowe ubezpieczenie AC. Te wydarzenia pokazują, że wracają stare czasy przez które trzeba się zabezpieczyć

ubezpieczenie samochodu kolizja

Podaj dalej

W Polsce ubezpieczenie AC choć staje się coraz modniejsze, to jednak wciąż decyduje się na nie niewiele kierowców. Można się jednak spodziewać, że niebawem będzie ono budziło większe zainteresowanie. Wszystko przez rosnącą liczbę włamań do samochodów, co w ostatnim czasie jest znacznie zauważalne. A proceder ten wcale nie musi maleć.

Ubezpieczanie AC stanie się priorytetem

ubezpieczenie samochodu polisa
fot. freepik

Kierowcy niechętnie spoglądają na dodatkowy wydatek, jakim jest ubezpieczanie AC. Nie jest ono specjalnie drogie, ale kilkaset złotych więcej co rok, jest już nie zawsze uznawane jako ważny dodatek do pojazdu. To też można uznać jako dziwną rzecz, bowiem nie każdy bierze pod uwagę, że wina stanie się z jego powodu. Wówczas naprawa pojazdu jest na własny koszt.

Oczywiście inna kwestia, że sporo samochodów w Polsce jest mocno wiekowych i nie każda ubezpieczalnia decyduje się na to, aby zawierać polisę. Ostatnie wydarzenia mogą jednak dać inne światło na tego typu ubezpieczenie. Coraz więcej notowanych jest bowiem włamań do samochodu dewastacyjnych.

Dlatego tak ważne jest to, aby nie pozostawiać nic cennego w pojeździe, co może kusić potencjalnego włamywacza. Nie tylko można bowiem stracić torebkę, laptop, etc., ale również mieć koszty związane z wybiciem szyby, czy innymi uszkodzeniami. Warto też zwrócić uwagę na to co pozostawia się w bagażniku, bowiem będąc obserwowanym może również i w taki sposób kusić los.

ubezpieczenie samochodu OC AC
fot. freepik

Niedrogie zabezpieczenie z każdej strony

Kierowcy powinni za każdym razem, gdy zawierają ubezpieczenie OC, rozważyć pakiet AC. Zwłaszcza, że można trafić na naprawdę atrakcyjne oferty. A to dobre zabezpieczenie nie tylko od kradzieży, ale od potencjalnego błędu jaki można popełnić na drodze. Nawet jeżeli samochód jest niewiele warty, to przy jego uszkodzeniu czy rozbiciu, można liczyć na zwrot.

To daje większą pewność siebie i pozwala pozbyć się stresu za kółkiem. A w dobie powrotu do czasów, gdzie trzeba było wyciągać radio idąc do domu, tym bardziej trzeba uważać. Czasy mamy obecnie, jakie mamy i każdy szuka szybkiego i taniego zarobku. Niekoniecznie uwzględniając w tym wszystkim inne osoby.

uszkodzony samochód ubezpieczenie freepik
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News