Myjnia bezdotykowa jesienią. Dlaczego warto wydać przysłowiowe 5 złotych na umycie samochodu

Jak ważna w życiu każdego kierowcy jest – a w zasadzie powinna być – myjnia bezdotykowa, nikt nie powinien mieć wątpliwości. Mycie samochodu ma tylko i wyłącznie swoje plusy, o ile oczywiście dzieje się to w granicach zdrowego rozsądku. Opłukanie go z drogowych brudów 3-4 razy w miesiącu wiele osób uznaje za podstawę. To nie tylko wizytówka, która świadczy o właścicielu. Dbanie o karoserie – i nie tylko – jest niezwykle ważne.

myjnia bezdotykowa
Podaj dalej

Myjnia bezdotykowa dla każdego

myjnia mycie samochodu
fot. freepik

W ostatnich latach myjnie bezdotykowe wyrosły niczym grzyby po deszczu w wielu miastach polski. Nieprzypadkowo tak się stało, bowiem okazał się to bardzo dobry biznes. Popyt na to stał się ogromny, a kierowcy pokochali mycie swoich aut w tych miejscach. Można to zrobić szybko, wygodnie, prosto i za niewielkie pieniądze. A jak wiadomo taka czynność wykonywana pod domem z wiadrem wody i gąbką naraża nas na mandat.

Tego typu myjnie bezdotykowe mają swoje wady i zalety. Wśród tych pierwszych trzeba wymienić to, że są one dostępne 24 godziny na dobę. Są też tanie – niektórzy za wspomniane 5 złotych potrafią w 5 minut umyć cały samochód. Wprawa i doświadczenie w tym przypadku mocno procentuje. Jest to zatem najtańsza i najprostsza metoda, aby przywrócić blask swojemu samochodowi.

Choć jeżeli chodzi o słowo ”blask” tutaj można na chwilę się zatrzymać. Auto można opłukać z większego brudu, ale prawda jest taka, że nigdy się go nie umyje tak jak ręcznie, czy na myjniach automatycznych. Chyba, że wcześniej naprawdę zadbało się perfekcyjnie o pojazd i nałożyło na niego specjalne środki. Wtedy opłukanie go będzie sprawdzało się przez dłuższy czas. Nie ma co jednak liczyć na cudowny efekt, jeżeli o samochód się wcześniej nie dbało. I to nawet jeżeli wyda się 10 złotych, 20 złotych, czy więcej.

Myjnia bezdotykowa mandat
fot. pixabay

Jak korzystać z myjni bezdotykowej?

O ile ktoś często myje swój samochód ten doskonale wie, jak zrobić to szybko i skutecznie. Gorzej radzą sobie osoby, które odwiedzają to miejsce rzadko. Wówczas niejasne mogą okazać się nawet programy, z jakich można skorzystać. Za najlepszą metodę uznaje się wybranie gorącej wody z szamponem, a następnie opłukanie pojazdu. Są oczywiście jeszcze inne programy, ale jeżeli ktoś chce szybko i tanio umyć auto, to wystarczą te dwie opcje.

Czy warto korzystać na myjni bezdotykowej z innych programów, to sprawa dyskusyjna. Wiele osób uważa, że nie i najlepiej szybko, tanio, możliwie jak najskuteczniej to zrobić i odjechać. Nie ma sensu bawić się w opcje z woskiem czy nabłyszczaczem. Tym bardziej, jeżeli kierowca nie jest przygotowany na to, aby następnie np. doczyścić szyby.

Tego typu myjnia zawsze powinna być traktowana, jako miejsce doraźne. Wszelkiego innego różne środki najlepiej stosować metodą ręczną i wtedy, gdy ma się świadomość, iż auto jest naprawdę czyste. A tak jak wspominaliśmy – w tego typu miejscu bardzo ciężko doprowadzić je do takiego stanu.

Wielu kierowców obawia się myjni automatycznych, ale niewątpliwie lepiej one domywają niż te bezdotykowe. Oczywiście nie ma żadnej lepszej metody dającej stuprocentową skuteczność czystości, jak ręczne mycie. Na to trzeba mieć jednak miejsce i czas, ale warto zrobić to chociaż dwa, trzy razy w roku. Efekt będzie nieporównywalny.

Przeczytaj również