Lidl i Biedronka szykują coś wyjątkowego dla kierowców. Jeszcze chętniej będziemy robić zakupy

Popularne sieci handlowe takie jak Lidl czy Biedronka szykują coś rewolucyjnego dla kierowców. Nie tyle robią to same od siebie, co też wymagać to będzie od nich prawo – a w zasadzie niejako już tego wymaga. Mowa o parkingach i przystosowaniu ich do funkcjonowania w nowej rzeczywistości.

lidl biedronka zakupy
Podaj dalej

Lidl i Biedronka z nową funkcją

zakupy pieniadze samochod
fot. freepik

Już za niecałe dwa lata na parkingach takich sklepów jak m.in. Lidl czy Biedronka będą musiały pojawić się stacje ładowania samochodów elektrycznych. Mowa o parkingach na którym znajduje się ponad 20 miejsc postojowych, a więc tak naprawdę na znacznej większości lokalizacji tego typu sklepów.

Szacuje się, że przybędzie dzięki temu około 10 tysięcy tego typu punktów. Największe sklepy handlowe już pracują nad tym, aby się wyrobić w czasie. Tak naprawdę już pojawiły się i pojawiają się tego typu stacje na parkingach przy sklepach. W Polsce procedury są dość długotrwałe, dlatego choć czas jest do 1 stycznia 2025 roku, to tak naprawdę tego czasu już jest niewiele.

Biedronka i Lidl to jedne z największych sieci w Polsce, dlatego przed nimi stoi największe wyzwanie. Dla posiadaczy samochodów elektrycznych będzie to niewątpliwie duże udogodnienie – jechać na zakupy i naładować pojazd. Dlatego też niewątpliwie taka zmiana będzie na plus pod każdym względem dla klientów.

mandat punkty karne prawo jazdy policja
fot. freepik

Samochody elektryczne coraz popularniejsze

W Polsce wciąż kuleje sieć ładowarek samochodowych, ale niewątpliwie da się sprawnie podróżować po kraju dobrze planując trasę. Z roku na rok sytuacja będzie się poprawiała, a wskazuje choćby na to samo zainteresowanie tego typu pojazdami. Od pewnego czasu w Polsce kupowanych jest więcej nowych elektryków, niż chociażby aut z LPG.

zakupy bagaznik samochod
fot. freepik

Przeczytaj również