Kolizja 17 tys. złotych, a wypadek ponad 100 tys. złotych. Polacy zapłacą takie ceny, jeżeli zapomną o kluczowej opłacie

Kolizja 17 tys. złotych, a wypadek ponad 100 tys. złotych. Polacy zapłacą takie ceny, jeżeli zapomną o kluczowej opłacie

Kolizja 17 tys. złotych, a wypadek ponad 100 tys. złotych. Polacy zapłacą takie ceny, jeżeli zapomną o kluczowej opłacie

Podaj dalej

Kolizja czy wypadek dla kierowcy może być znacznie bardziej kosztowny, niż myśli. Ceny mogą sięgąć nie tylko dziesięciu tysięcy, ale i setek tysięcy. Wszystko jeżeli dana osoba zapomni o jednej kluczowej opłacie – ubezpieczenia. Jeżeli kierowca doprowadzi wówczas do jakiegoś zdarzenia na drodze, wtedy czeka na niego duży wydatek.

Wypadek czy kolizja może pogrążyć

uszkodzony samochód ubezpieczenie freepik
fot. freepik

Jeżeli kierowca doprowadzi do kolizji na drodze i nie posiada ubezpieczenia, wówczas musi liczyć się z tym, że wyda około 17 tysięcy. Bo właśnie taka kwota jest średnią w kraju, za tego typu zdarzenia. Biorąc pod uwagę, że polisa może kosztować niecały tysiąc złotych, różncia jest ogromna. Nie warto zatem szukać tego typu oszczędności. Zwłaszcza, że konsekwencje niewykupienia polisy są znacznie większe – to nasz obowiązek posiadanie jej!

Znacznie gorzej wygląda sytuacja, gdy kierowca bez ubezpieczenia doprowadzi do wypadku. Wtedy bardzo kwota może wzrosnąć do 100 złotych, a bywa i że… miliona. I jak można dowiedzieć się z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego to nie są ceny wyssane z palce. Jest spora część kierowców w kraju, która jest zobowiązana zwrócić takie pieniądze.

Nawet jeżeli kierowca w Polsce nie doprowadzi do żadnego zdarzenia, a zapomniał zapłacić ubezpieczenia, musi za to zapłacić. Im więcej minie dni od daty opłacenia, tym większa kara. W przypadku polis nie warto zapominać o ich wykupieniu. W dzisiejszych czasach trudno o sklerozie, bowiem firmy ubezpieczeniowe mocno nam się przypominają prz upływem końca terminu.

ubezpieczenie samochodu OC AC
fot freepik

Zmiany w polisach

Ubezpieczenie samochodu od czerwca ma zupełnie nową wartość dla samych ubezpieczalni. Mają one prawnie wgląd do tego, aby sprawdzić liczbę punktów jaką otrzymał dany kierowca i za co dostał mandat. Na tej podstawie będą prowadzone kalkulacje wyliczeniowe, ile dana osoba zapłaci w kolejnym roku za ubezpieczenie.

Jeżeli liczba punktów karnych, mandatów będzie duża. Wartość polisy może wzrosnąć wielokrotnie! Podwyżki nie będą małe i kilkudziesięciu czy kilkuset złote. Ktoś to płacić np. 800 złotych, teraz będzie mógł zapłacić nawet i 5 tysięcy złotych lub więcej! Nie warto zatem jeździć niebezpieczenie i ryzykować spotaknie z policją. Opłata za to będzie wysoka z różnych stron.

Drakońskie opłaty za ubezpieczenie OC
fot. freepik.com – izik_md

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News