Jaki nowy samochód z instalacją LPG można kupić w dobrej cenie w Polsce?

Ogromną popularnością w Polsce cieszą się w ostatnich latach samochody z instalacją LPG. W dużej mierze inwestycje w tego typu pojazdy dokonywane są na rynku wtórnym. Nabywcy jednak biorą pod uwagę fakt, że nie tak łatwo kupić dobre auto zasilane instalacją gazową. Wynika to chociażby z faktu, że cena autogazu jest na tyle atrakcyjna, że mało kto chce się pozbywać takiego pojazdu. Warto zatem rzucić okiem, czy nie lepiej w takim razie udać się do salonu samochodowego i kupić auto droższe, ale pewniejsze i na lata.

nowy samochod LPG
Podaj dalej

Nowe samochody z LPG w dobrej cenie

LPG cena unia europejska
fot. freepik

Zainteresowanych samochodami z instalacją LPG tylko i wyłącznie przybywa. Trudno się temu dziwić, gdy autogaz na stacjach paliw jest przeszło dwukrotnie tańszy. Paliwo to pokazało także w trakcie kryzysu paliwowego, iż nawet gdy kosztował około 3,50 zł/l, to był najbardziej opłacalny w historii. Wynikało to z racji tego, że znacznie droższa była benzyna i olej napędowy. Dlatego też auta z butlą gazową tylko zyskują w oczach i w portfelu.

W Polskich salonach samochodowych nie brakuje aut, które można od razu zakupić z wbudowaną instalacją LPG. Do jednych z najtańszych należy Dacia Sandero, którą można nabyć w czterech wersjach: Expression (66 900 zł), Stepway Essential (70 600 zł), Stepway Expression (75 300 zł) oraz Stepway Extreme (80 100 zł). W podobnej cenie, jeżeli chodzi o podstawową wersję jest Fiat Panda – 68 000 zł oraz Kia Picanto – 70 000 zł. W przypadku modelu Kia do nabycia są także lepsze wersje: L (75 000 zł), GT Line (84 000 zł) oraz X Line (84 000 zł)

Oczywiście nie można zapominać, że na rynku jest kultowa wręcz Dacia Duster, która podbiła serca Polaków. Jej cena przez ostatnie lata poszła nieco wyraźniej w górę, ale wciąż pozostaje konkurencyjna i wciąż to najtańszy SUV na rynku. Do wyboru klienci mają cztery wersje: Expression (79 900 zł), Journey (86 600 zł), Journey+ (90 900 zł) oraz Extreme (90 600 zł). W ramach ciekawostki można dodać, że trzy lata temu za najdroższą wersję trzeba było wydać około… 70 tysięcy złotych.

LPG
fot. freepik

Jakie można kupić nowe auto z LPG?

To oczywiście nie wszystkie modele, jakie czekają na nas w salonach. Z nieco droższych samochodów można sięgnąć po Kia Stonie – wersja M jest dostępna w cenie 87 600 zł, a L za 95 600 zł. Również Renault Clio można wyjechać z salonu z wbudowaną instalacją LPG. Wersja Evolution jest dostępna za 78 200 zł, a Techno za 86 900 zł. Ze stajni Reanult dostępny jest też model Captur w wersji Equilibre za 89 500 zł i Techno 98 300 zł.

Wszystkie wspomniane modele należą do jednych z najbardziej popularnych, jeżeli chodzi o zainteresowanie w Polsce. Nie ma sensu żyć wspomnieniami i mówić o tym, że wszystkie te modele rok, dwa lata temu bądź trzy były wyraźnie tańsze. Obecnie żyjemy w innej rzeczywistość i w niej trzeba uznać, że takie kwoty są bardzo przystępne. Oczywiście biorąc pod uwagę np. wkład własny, niewielkie raty i tanie użytkowanie przez najbliższe lata.

W jakiej cenie jest obecnie LPG na polskich stacjach?

W ostatnich tygodniach cena za LPG nieustannie maleje. Na polskich stacjach wracają wartości poniżej 3 złotych za litr, a w wielu miejscach można już tankować za mniej niż 2,80 zł/l. Przy dość opornych spadkach cena za olej i benzynę, nic dziwnego, że zainteresowanie LPG rośnie. Zwłaszcza, że wspomniane paliwa bardzo trudno mają tanieć, za to znacznie łatwo i szybko potrafią drożeć.

Przeczytaj również