ITD zapewniło kierowcy urlop. Zapłacił 1 500 złotych i przez trzy miesiące nie musi myśleć o pracy

Takiej kontroli ITD kierowca podróżujący na między Krakowem a Bielskiem-Białą nie mógł się spodziewać. Kursując regularnie od pewnego czasu, nawet nie myślał o tym, że może zostać w końcu wywołany do tablicy. Funkcjonariusze jednak mają na oku wszystkich i dlatego też udaje się wyłapywać przeróżnych oszustów drogowych.

itd kierowca kontrola
Podaj dalej

ITD zapewniło kierowcy wolny czas od pracy. A w zasadzie on sam sobie

ITD mandat kontrola

Mężczyzna na godzinę przed końcem pracy postanowił wyjąć kartę z tachografu. Jak wiadomo obecnie tego typu przewinienie jest zdecydowanie bardziej karane, niż przed nowym rokiem. Próba wykazania odpoczynku się nie udała, podobnie zresztą jak przekonywanie ITD do tego, że wszystko zrobił prawidłowo i zgodnie z prawem.

Kierowca za to oszustwo otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych, a także stracił uprawnienia na trzy miesiące. Tym samym przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł wykonywać tej pracy i w niej zarabiać. Pozostaje zatem przebranżowienie się na ten okres bądź nawet na stałe. Sytuacja pokazuje jak łatwo i szybko można zrujnować sobie życie, przez ingerowanie w prace tachografu.

Jakby tego było mało za ”wyczyn” kierowcy odpowie także przewoźnik, wobec którego zostało wszczęte postępowanie. Jako, że kierujący autobusem nie jest obywatelem Polski i nie posiada stałego miejsca pobytu w naszym kraju, na miejsce musiała zostać także wezwana Straż Graniczna.

itd kontrola diesel

Każda ingerencja w tachograf jest równa utracie prawo jazdy

Od nowego roku wszelkiego rodzaju ”zabawy” z tachografem wiążą się z tym, że kierowca tracie prawo jazdy na trzy miesiące. W wielu przypadkach tego typu zdarzenie może doprowadzić nawet do utraty pracy. Dana osoba ze względu na utratę uprawnień nie będzie w stanie zrealizować warunków zapisanych w umowie.

itd magnes kierowca

 

Przeczytaj również