Aktualizacja Android Auto 11.2 już do pobrania. W końcu zobaczymy widoczne zmiany

Warto sprawdzić czy w naszym telefonie jest już możliwość aktualizacji Android Auto do wersji 11.2. Powoli trafia ona do wszystkich użytkowników i niesie – w końcu, widoczne zmiany. Zwłaszcza te o których mówi się od dłuższego czasu. Mimo wszystko warto też uzbroić się w cierpliwość, bowiem od razu nie wszyscy będą mogli zobaczyć to co oferuje najnowsza wersja.

android auto sms
Podaj dalej

Android Auto z tym na co czekało wiele osób

Jedną z najistotniejszych nowości jest to o czym mówi się od dawna, ale nie wszyscy mogli z tego korzystać. Mowa o możliwości przeniesienia tapety z ekranu smartfona na ekran wyświetlacza w samochodzie. Już niejednokrotnie można było usłyszeć, że taka zmiana trafi w końcu do wszystkich użytkowników i właśnie ma to miejsce. To dość duży krok w kontekście tego, że Android Auto staje się w końcu bardziej kompatybilny na linii telefon i samochód. Warto jednak pamiętać. że tapeta dotyczy tylko menu systemu. Zatem będzie można ją zobaczyć wyłącznie na starcie.

Druga istotna i zauważalna rzecz to odświeżona animacja i belka służąca do obsługi Asystenta Google. Użytkownicy powinni również zwrócić uwagę na proces głosowego dyktowania odpowiedzi. Stał się on znacznie sprawniejszy i jest łatwiejszy w obsłudze. I to co powinno być najistotniejsze dla wszystkich. Sama aktualizacja to jedno, ale wszystkie funkcje są odpalane po stronie serwera. Choć dzieje się to nieustannie, to jednak na pewno niektórzy będą musieli swoje odczekać ”w kolejce”.

Android Auto wprowadza powiadomienia
fot. Freepik

Google ma swoją procedurę wdrażania nowości, ale każdy już zapewne zdążyć się do tego mniej lub bardziej przyzwyczaić. Użytkownicy powinni mieć na uwadze, że Android Auto tak naprawdę stał się od pewnego czasu kompatybilną wersją Androida, zatem aktualizowanie najczęściej wywoływane jest automatycznie w tle. Pozostaje tylko podpinać telefon do ekranu w aucie i sprawdzać, czy już na nas przyszła pora.

W drodze już kolejne nowości

Już jakiś czas temu zapowiedziano, że Android Auto zamierza postawić mocno na sztuczną inteligencję. Z zapowiedzi wynika, że umożliwi to wprowadzenie wielu nowych funkcji i rozwiązań. Jedną o której najczęściej się mówi jest m.in. możliwość streszczenia dłuższych wiadomość SMS i ich odczytanie. Wszystko będzie działało w takim kierunku, aby kierowca mógł wyłącznie skupić się na jeździe. Oczywiście nie zapominając o tym, że wokół tyczy się życie i można w bardzo bezpieczny sposób korzystać z niektórych możliwości, jakie właśnie da Android Auto.

Ciekawostką na pewno będzie funkcja, która spodoba się kierowcom. Bardzo często osoby siedzące z tyłu, a zwłaszcza dzieci, zadają pytanie – kiedy będziemy na miejscu. Żeby nie rozpraszać kierowcy, Android Auto kiedy usłyszy w tle takie bądź podobne pytanie, sam na nie odpowie. Wszystko po to, aby odciążyć kierowcę i aby ten mógł się skupić na jeździe.

Nowości i ciekawych rozwiązań będzie dużo, a nawet bardzo dużo. Pozostaje tylko czekać, a Google raz po raz będzie dzieliło się z użytkownikami tym, co ich czeka. Największą ciekawość i wyczekiwanie zawsze jednak będą budziły te funkcje, które w pewien sposób przełamują stereotypy i są naprawdę nowoczesne i przełomowe.

Przeczytaj również