30 stycznia kierowcy ostatni raz odpalą samochód w tym kierunku. Ta zmiana dla wielu jest nie do przyjęcia

30 stycznia kierowcy ostatni raz odpalą samochód w tym kierunku. Ta zmiana dla wielu jest nie do przyjęcia

kluczyk samochod kierowca

Podaj dalej

Wielu kierowców nie może się pogodzić z tym, że od 30 stycznia ich samochód po raz ostatni będzie tak niezbędny w ich życiu. Po tej dacie w życie wchodzą nowe przepisy, które sprawiają, że niedziele będą wyglądały zupełnie inaczej niż do tej pory. Wyjazd do centrum hanldowych czy innych większych sklepów nie będzie już możliwy.

Samochód tylko na weekendową wycieczkę?

stracisz samochód konfiskata jazda po alkoholu

6 lutego niedziela będzie już inna, niż ta do której przyzwyczailiśmy się w ostatnim czasie. Centra handlowe, Biedronki, Lidle, itd., itp., będą zamknięte. Handlowy rollercoaster z zamykaniem i otwieraniem sklepów dobiega końca. W tym roku jeżeli chodzi o ostatni dzień tygodnia zakupy zrobimy jeszcze 10 kwietnia, 24 kwietnia, 26 czerwca, 28 sierpnia, 11 i 18 grudnia.

Nowelizacja zakazu handlu w niedziele wchodzi w życie od 1 lutego. Przepisy zostały tak dopracowane, że wydaje się dziś nierealne otwarcie większych sklepów. Musiałyby one mieć realnie przychody minimum 40 procent z samego obrotu ”pocztowego”. Taki warunek jest po prostu nie do spełnienia bez żadnych ”obejść” prawnych. Tym samym wiele osób mogłoby odpalić samochód i zrobić zakupy, a tego nie zrobi.

Mniejsze osiedlowe sklepy, gdzie sprzedaje m.in. właściciel będą otwarte. Podobnie zresztą jak m.in. sieć sklepów Żabka, gdzie obowiązuje franczyza i to właściciel ma prawo otwarcia punktu. Z czasem okaże się, czy któraś większa sieć odnajdzie jakąś furtkę pozwalającą otworzyć swój sklep w niedziele. Na razie jednak wszyscy wciąż dokładnie analizują różne warianty. Większość stara się rozwijać jednak sprzedaż internetową z dostawą bądź odbiorem własnym.

parking diesel parkowanie

Niedziela inna niż wszystkie

Nieprzypadkowo część ekspertów uważa, że zakaz handlu powinien zostać zniesiony w dobie obecnego kryzysu. Wiadomo, że to społeczeństwo napędza rynek, a w dzień w którym może to robić po prostu nie może. Zamknięte większe sklepy sprawiają, że tego dnia zamiast wydawać pieniądze, nie możemy tego robić w wolnym rynku.

mandat zakupy policja

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News