Pozycja startowa na tapecie

Organizatorzy Rajdowych Mistrzostw Świata ponowią w Polsce rozmowy na temat pozycji startowej podczas rund WRC zakładając, że ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść już w sierpniu.

Pozycja startowa na tapecie
Podaj dalej

Obecne przepisy dotyczące pozycji startowej, gdzie lider mistrzostw musi otwierać trasę podczas dwóch pierwszych dni poszczególnych rund wywołują wiele kontrowersji, a najbardziej zainteresowany (czyt. pokrzywdzony) tą sprawą Sebastien Ogier nie zostawia suchej nitki na FIA oraz promotorze WRC. Co więcej jego sprzeciw obecnym regulaminom popiera 9-krotny mistrz świata Sebastien Loeb.

Sezon 2016 jest dość wyjątkowy, bowiem od lutowego Rajdu Szwecji Ogier nie wygrał ani jednego rajdu. To pierwszy taki przypadek od wejścia do WRC ekipy Volkswagena w 2013 roku. Paradoksalnie w pozostałych rundach Francuz za każdym razem plasował się na podium przez co prowadzi w klasyfikacji kierowców z ogromną przewagą nad Danim Sordo.

P-20160521-00678_News

Menedżer WRC Jarmo Mahonen będzie obecny na spotkaniu Światowej Rady Sportu Samochodowego FIA, która zbierze się w najbliższy piątek w Turynie, jednak podkreśla, że prawdopodobnie we Włoszech nie dojdzie do wznowienia rozmów na temat pozycji startowej. – Rozmawiałem na ten temat i z Sebastienem (Ogierem) i innymi kierowcami na Sardynii. Mamy wrócić do tych rozmów również w Polsce. Postawiliśmy sobie za cel dojście do porozumienia w tej kwestii jeszcze w sierpniu – przyznał Mahonen.

Przeczytaj również