Poznaliśmy szczegóły tegorocznej Verva Street Racing!

Poznaliśmy szczegóły tegorocznej Verva Street Racing!

13 interakcji

Podaj dalej

Verva Street Racing to największa samochodowa impreza w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w Gdyni. Na widzów tradycyjnie czeka mnóstwo niesamowitych atrakcji i moc motoryzacyjnych wrażeń.

Dziesiąta, jubileuszowa już edycja Verva Street Racing zbliża się wielkimi krokami. Największe święto dla wszystkich miłośników szybkich samochodów w Polsce tym razem zawita do Gdyni.

Efektowne pokazy i wyścigi będzie można podziwiać na plaży w Śródmieściu, a także na głównych ulicach Gdyni. Impreza będzie dwudniowa i zapanowano ją na 24 i 25 sierpnia. Szczegóły święta miłośników motoryzacji przedstawił na dzisiejszej konferencji w Gdyni prezes PKN Orlen – Daniel Obajtek.

 

Oprócz Roberta Kubicy i George’a Russella nad morzem pojawią się uczestnicy Rajdu Dakar reprezentujący załogę Orlen Team. W święcie motorsportu wezmą udział Kuba Przygoński oraz motocykliści Maciej Giemza i Adam Tomiczek. Z ich strony możemy liczyć na widowiskowe pokazy driftu oraz stuntu motocyklowego.

W Gdyni nie zabraknie również najmłodszego stażem reprezentanta Orlen Team, rywalizującego na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kacpra Wróblewskiego. Urzędujący mistrz Polski w ośce wskoczy za kierownicę dobrze znanego kibicom Hyundaia i20 R5.

Daniel Obajtek: To największe święto motoryzacji w Polsce i w tej części Europy. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Pierwszy to 10-lecie tej imprezy, która cieszy się coraz większą popularnością. Druga uroczystość to 20-lecie Orlen Teamu. Gdynia jest wspaniałym i pięknym miastem, bardzo mocno inwestującym w przemysł i turystykę. To miasto, które powstało z maszyn i ludzi. To symbol dojścia do marzeń.

Zaplanowano ponadto prezentacje pojazdów wyścigowych, rajdowych, militarnych i zabytkowych, a także samochodów przyszłości. Ważnymi atrakcjami będą pokazy latania na motoparalotni z trzykrotnym mistrzem świata Wojtkiem Bógdałem oraz akrobacje samolotowe słynnej grupy „Żelazny”.

Będzie też paddock dynamiczny, Pit Party, strefa rodzinna i gastronomiczna, a wieczorem koncerty znanych artystów.

Wstęp na imprezę jest oczywiście bezpłatny.

PROGRAM

24 sierpnia

12.00 – 20.00 Pit Party
13.00 – otwarcie stref kibica przy torach
14.00 – 19.00 – pokazy dynamiczne
19.00 – 22.30 – koncerty

25 sierpnia

10.00 – 17.00 Pit Party
11.00 – otwarcie stref kibiców przy torach
12.00 – 17.00 – pokazy dynamiczne
17.00 – 20.30 – koncerty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News