Poznaliśmy polskie ceny Dodge'a Chargera

Poznaliśmy polskie ceny Dodge'a Chargera

Podaj dalej

Dodge Charger to jedyny na rynku czterodrzwiowy muscle car. Ponad pięciometrowy samochód ma być silną konkurencją dla większości AMG czy BMW M. Jednym z wielu atutów będzie z pewnością cena.

W połowie lat 60. w USA ludzie mieli dosyć jeżdżenia powolnymi i ociężałymi samochodami. Bardzo szybko zrodził się nowy trend – stosunkowo niedrogich i masywnych sedanów i coupe z bardzo mocnymi silnikami. Era Muscle Cars’ów.

Dzisiaj w Europie, także w Polsce nowe wcielenia legendarnych „krążowników” cieszą się niesłabnącą popularnością. Jedną z ikon segmentu tych kultowych samochodów jest Dodge Charger, którego w najnowszym wcieleniu możemy nabyć w kilku autoryzowanych salonach w naszym kraju.

Podstawowa wersja GT z 300-konną V6 i napędem na tylną ość lub napędem SXT AWD to wydatek rzędu 271 000 zł. Kolejną pozycję w ofercie zajmuje model oznaczony jako R/T. Tutaj pod maską pracuje już jednostka V8 HEMI o  pojemności 5.7 litra i potężnym momencie obrotowym na poziomie 555 Nm. Za to cacko w zależności od wyposażenia trzeba zapłacić od 252 do 266 tysięcy złotych.

12 samochodów z największymi silnikami, które możesz dziś kupić

Perłą w koronie marki Dodge jest Hellcat, który wyposażony jest w 6.2 litrowy motor o mocy 707 koni mechanicznych. Ta jednostka ze sprężarką mechaniczną generuje 881 Nm. Jest to podobnie najszybszy sedan na świecie, którego producent wycenił na 444 000 zł.

Wszystkie chargery wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów ZF o ośmiu przełożeniach.

 

źródło: autokult.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News