Poznajcie Ferrari 812!

Poznajcie Ferrari 812!

Poznajcie Ferrari 812!

Podaj dalej

Wielkimi krokami zbliża się salon samochody w Genewie, na którym nie zabraknie także nowości od Ferrari. Włosi pokażą model 812 Superfast czyli następce F12 Berlinetty.

fot. Ferrari
Pod maską zobaczymy wolnossący silnik V12 o mocy zawrotnych 800 koni i momencie obrotowym na poziomie 718 Nm. Moc z 6,5 litrowego silnika zostanie przeniesiona na koła za pośrednictwem 7-stopniowej skrzyni, która ma być najszybsza w historii marki. Całość sprawi, że auto przyśpieszy do setki w mniej niż 3 sekundy, a prędkościomierz zatrzyma się na 340 km/h na godzinę. Co ciekawe, podobno średnie spalanie da się utrzymać na poziomie poniżej 15 litrów na 100 kilometrów.
Najważniejszą zmianą jest jednak zastosowanie elektronicznego wspomagania kierownicy, który ma pomóc zredukować masę bez wpływu na precyzję prowadzenia. Dodatkowo na pokładzie zainstalowano m.in. system Virtual Short Wheelbase (bardziej efektywne prowadzenie ze względu na tylną skrętną oś) oraz Side Slip Control (system sterowania kątem poślizgu). Jak na razie cena nie jest znana, jednak mówi się o około 250 tys. funtów, czyli mniej więcej 1,25 mln zł.
fot. Ferrari

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News