Poziom absurdu level: Renault. Francuzi robią prezentację nowego bolidu bez... bolidu

Poziom absurdu level: Renault. Francuzi robią prezentację nowego bolidu bez... bolidu

27 interakcji

Podaj dalej

Francuski zespół Renault jak wiele innych teamów Formuły 1 zdecydował się na huczną prezentację swojego bolidu na sezon 2020. Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższą środę na paryskiej alei Champs-Elysees w L’Atelier Renault.

Wszystko to wydaje się całkowicie normalne, z jednym drobnym szczegółem. Bolid Formuły 1 francuskiej ekipy nie będzie bowiem obecny na prezentacji. Nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów, dla których zdecydowano się na taki ruch. Obecnie wiemy jednak, że zgromadzonym na miejscu dziennikarzom zespół pokaże tylko komputerowe rendery. 

Zespół ma pokazać „urywki” swojego samochodu na sezon 2020 w przedsezonowym malowaniu. Po zakończeniu hucznego eventu zaprezentowane zostaną komputerowe rendery. 

Takich obrazków nie zobaczymy podczas tegorocznej prezentacji.

Francuski zespół ma na swoim koncie już 386 wyścigów Grand Prix. W trakcie swojej bogatej historii w królowej motorsportu Renault sięgało po mistrzowskie tytuł wśród konstruktorów i kierowców dwukrotnie – wszystkie za sprawą Fernando Alonso. 

W sezonie 2020 barw francuskiej ekipy bronić będą Daniel Ricciardo, który przeniósł się z Red Bulla do Renault po zakończeniu sezonu 2018. Szeregi ekipy opuścił natomiast Nico Hulkenberg, którego w nadchodzących miesiącach zastąpi obiecujący Esteban Ocon. 

Nowy bolid będzie nazywać się Renault RS20 i będzie napędzany jednostką napędową 1,6 V6 wyprodukowaną przez francuski koncern. Ten sam motor znajdzie się w bolidach McLarena. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News