Potężnie obsadzona ośka

Potężnie obsadzona ośka

Podaj dalej

Już podczas nadchodzącego weekendu będziemy mieli okazję do ponownego podziwiania najlepszych polskich zawodników rajdowych. Po długiej przerwie startują mistrzostwa Polski. Pierwszą próbą sezonu będzie Rajd Świdnicki Krause.

Jakub ,,Colin” Brzeziński, faworyt numer 1?

Spośród 57 zgłoszeń, aż 46 to samochody napędzane na jedną oś. Wydaje się zatem, że tam rozegra się najciekawsza walka o zajęcie pozycji na podium. Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest tutaj Jakub ,,Colin” Brzeziński. Popularny zawodnik, mający już za sobą występy w Rajdowych Mistrzostwach Świata wystartuje samochodem klasy 3 – Citroenem DS3 R3T.

Dariusz Poloński & Tomasz Gryc

Tuż za ,,Colinem” na liście zgłoszeń w kategorii 2WD znajduje się 4 doskonałych zawodników, mających niemałą chrapkę na zwycięstwo, nie tylko w Rajdzie Świdnickim Krause, ale i w całym cyklu RSMP. Na ich czele aktualny mistrz Polski – Dariusz Poloński, dla którego będzie to również przetarcie przed kampanią mistrzostw Europy. Dalej na liście znajduje się kolejny zawodnik mający na koncie tytuły mistrzowskie – Tomasz Gryc. Zawodnik podróżujący Peugeotem 208 R2 w ramach przygotowań wystartował w pierwszej rundzie mistrzostw Czech – Rajdzie Valasska. Tam zaprezentował bardzo dobre tempo, szczególnie drugiego dnia, kiedy to wygrał 2 odcinki specjalne.

Jan Chmielewski & Jacek Jurecki

Kolejny faworyt do miejsca na podium to wielokrotny mistrz Polski – Jan Chmielewski. Ulubieniec kibiców wystartuje swoim potężnym BMW R+Maxi. Pomimo wielu głosów krytyki dla tego projektu, zawodnik udowodnił już w zeszłym sezonie, że jest to konstrukcja, którą można wygrać rajd. Ostatnim z piątki murowanych faworytów do podium wydaje się być Jacek Jurecki. Kierowca Peugeota 208 R2 jako jedyny z tego grona nie zasmakował jeszcze tytułu mistrza kraju, jednak podium w klasie nie byłoby dla niego żadną nowością.

Klasa 3

Czy to oznacza, że powinniśmy zwracać uwagę tylko na tych zawodników? Absolutnie nie. W klasie 3 samochodami marki Renault wystartuje trzech kierowców, w tym powracający na rajdowe odcinki Grzegorz Bonder z Jakubem Gerberem. Ciekawą konstrukcją – Fiatem Grande Punto R3D pochwali się Marek Mularczyk.

Nie wolno naturalnie zapominać o zawodnikach takich, jak Marek Bugajski, Łukasz Byśkiniewicz, Robert Mąsior, czy też młody, debiutujący w RSMP wicemistrz Śląska – Kamil Bolek.

Rajd Świdnicki Krause wystartuje już w piątek odcinkiem Świdnica – Super OS Crusar.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News