Porsche znowu w akcji. Motoryzacyjny gigant pogłębia współpracę z Rimac Group

Porsche znowu w akcji. Motoryzacyjny gigant pogłębia współpracę z Rimac Group

Porsche znowu w akcji. Motoryzacyjny gigant pogłębia współpracę z Rimac Group

Podaj dalej

Porsche wraz z Rimac po raz kolejny stawiają kroki ku zacieśnianiu współpracy, koncentrując się tym samym na cyfrowej i zelektryfikowanej przyszłości mobilnej. Producent pojazdów sportowych z Niemczech bierze udział w rundzie finansowej serii D chorwackiej grupy motoryzacyjnej Rimac Group. Mówi się o tym, że całkowita wartość rundy wynosi 0,5 miliarda euro, a sama inwestycja Porsche zaciera się w granicach kilkudziesięciu milionów euro.

Wspólna historia obu marek

HyperFocal: 0

Cieszy nas, że Rimac pozyskał nowych, znaczących inwestorów i jesteśmy optymistycznie nastawieni do dalszego rozwoju tej ekscytującej firmy” – powiedział Lutz Meschke, wiceprezes zarządu Porsche AG oraz członek zarządu ds. finansów i IT.

Już w 2018 r. byliśmy przekonani o potencjale Rimaca i cieszymy się, że nasze zaangażowanie pozwoliło nam przyczynić się do jego rozwoju oraz obecnego sukcesu„. Porsche po raz pierwszy zdecydowało się na zainwestowanie w Rimaca już w 2018 roku, a następnie sukcesywnie zwiększało swoje zaangażowanie „Dzięki nowym inwestorom Rimac nadal wzmacnia swoją pozycję w branży elektromobilności – i staje się jeszcze silniejszym partnerem dla Porsche” – dodał Meschke.

Za kolejną rundę finansowania odpowiada Softbank Vision Fund 2. Kolejnym nowym dużym inwestorem z sektora finansowego jest Goldman Sachs Asset Management. Po tej transakcji Niemiecka firma ciągle będzie posiadała około 20% udziałów w Rimac Group, natomiast największych udziałowcem tej grupy pozostaje założyciel marki i dyrektor generalny Mate Rimac. 

Mamy ambitne plany rozwoju na nadchodzące lata i jesteśmy dumni, że możemy liczyć na pomoc znaczących, nowych i istniejących inwestorów – inwestorów, którzy wierzą w naszą wizję” – powiedział Mate Rimac. „Nasze podziękowania kierujemy również do zespołu Porsche. Odegrał on ważną rolę w naszym dotychczasowym sukcesie i nadal zapewnia nam wsparcie„. Rimac Group ma w planach zainwestować ,,nowy” kapitał w poszerzenie zdolności produkcyjnych dla znaczących projektów. W samym 2022 roku grupa planuje zatrudnić aż 700 pracowników. 

Kim jest Rimac Group i jakie mają plany?  

Firma ta jest znana na całym świecie jako szybko rozwijająca się marka w branży elektromobilności. Jej spółka będąca w pełni zależna Rimac Technology – skupia się na rozwoju oraz produkcji wysokowydajnościowych części do pojazdów elektrycznych, takie jak akumulatory oraz e-osie. Dzięki nowym inwestycjom Rimac Technology chce przyspieszyć proces rozwoju i stać się długoterminowym oraz największym partnerem technologicznym dla globalnych sprzedawców samochodowych. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News