Porsche wyrusza dookoła świata, aby wspierać lokalne projekty

Właśnie wystartowała nowa inicjatywa ,,Dołącz do Porsche Ride”, polegająca na tym, że w najbliższych latach Porsche Taycan odwiedzi wiele miejsc na pięciu kontynentach. Głównym celem projektu jest wdrażanie pomysłów z dziedziny edukacji i społecznego wzmocnienia, biorąc pod uwagę lokalne potrzeby. Ich główna tematyka porusza ochronę środowiska oraz zapewnienia dobrych warunków życia. Pierwszy etap trasy zaczyna się w Stuttgarcie i kończy się w Lipsku, gdzie główną atrakcją będzie program edukacji ekologicznej Porsche ,,Porsche Safari”.

Porsche wyrusza dookoła świata, aby wspierać lokalne projekty
Podaj dalej

Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie?

Zaangażowanie społeczne jest ważną częścią naszej kultury w Porsche” – powiedział Albrecht Reimold, członek zarządu Porsche AG ds. produkcji i logistyki oraz sponsor inicjatywy. „Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i dzięki inicjatywie »Dołącz do Porsche Ride« chcemy odgrywać naszą rolę w tworzeniu świata, w którym warto żyć – zarówno teraz, jak i w przyszłości. Tylko razem, ponad geograficznymi granicami, możemy sprostać globalnym wyzwaniom naszych czasów. Porsche Ride ma dać impuls nowym projektom, promować istniejące programy i wnieść trwały wkład w poprawę warunków bytowych”.

Porsche czuje, że jest ważnym elementem globalnej wspólnoty wartości oraz partnerem społeczeństwa. Firmie zależy na wsparciu osób młodych lub znajdujących się w nieciekawej sytuacji. Inicjatywa ma trwać co najmniej 2 lata i ma za zadanie koncentrować się na wzmacnianiu pozycji młodych ludzi. Co ciekawe poznaliśmy już drugi przystanek Porsche Taycan – tym razem wybierzemy się do Szwajcarii, w której rozwijany będzie projekt poświęcony integracji. W 2022 roku etapy mają odbyć się również we Francji oraz w Chinach. 

W fabryce Porsche w Lipsku – czyli pierwszym miejscu docelowym – marka produkująca pojazdy sportowe zaangażowała się w zachowaniu pierwotnego stanu środowiska naturalnego. W roku 2002 dawny plac apelowy został przekształcony w specjalną przestrzeń dla matki natury. W dniu dzisiejszym na powierzchni 132 hektarów żyje spokojnie 100 sztuk bydła i kuce. Znajdziemy tam również 3 miliony pszczół oraz liczne dzikie zwierzęta. 

Wycieczki edukacyjne dla każdego

Od czterech lat klasy szkolne oraz rodziny z dziećmi mogą brać udział w zwiedzaniu off-roadowej przestrzeni razem z przewodnikiem i wraz z nim poznawać lokalną florę i faunę podczas „Porsche Safari”.

 

Przeczytaj również