Porsche Parade po raz piąty

Porsche Parade po raz piąty

Podaj dalej

Już jutro wystartuje spod łódzkiej Manufaktury Porsche Parade 2017. Następnie kierowcy udadzą się  do Olsztyna w okolicach Częstochowy, gdzie będą mieli okazję zobaczyć ruiny wzniesionego ponad 700 lat temu zamku królewskiego. Finalnym przystankiem pierwszego dnia podróży będzie wystawa maszyn pod katowickim Spodkiem, trwająca od godziny 17:30 do 19:00.

Drugiego dnia ponad stu uczestników Porsche Parade wraz z pilotami wyruszy w stronę Kamienia Śląskiego, gdzie przetestuje swoje samochody na najnowocześniejszym obiekcie wyścigowym w Polsce – torze Silesia Ring, który przez kilkanaście dni sierpnia i września br. zamienia się w Porsche Driving Experience. Po zmaganiach na torze uczestnicy udadzą się do Wałbrzycha, by tam około godziny 18:00 odwiedzić Zamek Książ. Ostatnim etapem podróży w duchu gran turismo jest wyjątkowo kręta, malownicza trasa prowadząca do Szklarskiej Poręby, gdzie znajdzie się meta tegorocznej, jubileuszowej parady.

Porsche Parade 2017 to piąta edycja emocjonującego wydarzenia dla miłośników motoryzacji i pasjonatów marki Porsche. Uczestnicy parady swoim przejazdem przez Polskę budzą uśmiechy na twarzach mijanych przechodniów i innych kierowców, a przy okazji dają okazję do bliższego zapoznania się z charakterem kultowej marki sportowych aut z Zuffenhausen.

Porsche wspólnie z Michelin


Partnerem Porsche Parade 2017 jest Michelin – producent topowych opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości idealnie sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych. Michelin przy okazji tego wydarzenia prezentuje swoją najnowszą oponę o ultrawysokich osiągach – Michelin Pilot Sport 4S, która przeznaczona jest do samochodów o dużej mocy. W oponie Michelin Pilot Sport 4S wykorzystano rozwiązania konstrukcyjne stworzone na potrzeby sportów motorowych oraz testowane m. in. w 24h Le Mans, WRC oraz Formule E.

Gdzie można zobaczyć Porsche Parade 2017?
8 września (piątek), 10:00 – 12:00 – Manufaktura, Łódź
8 września (piątek), 17:30 – 19:00 – Spodek, Katowice
9 września (sobota), około 18:00 – Zamek Książ, Wałbrzych

Tagi: Porsche, Porsche Parade, Michelin, Michelin Motorsport

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News