Ojciec i syn na podium w Porsche GT3 CCCE

Ojciec i syn na podium w Porsche GT3 CCCE

Podaj dalej

Marcin Jedliński wygrał pierwszy wyścig Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe na torze Pannonia Ring i awansował na fotel lidera Mistrzostw Polski 2017.

Po raz pierwszy w historii cyklu na podium dzisiejszy zwycięzca spotkał odnoszącego spore sukcesy w klasie S – Stanisława Jedlińskiego. Drugi z reprezentantów OLIMP Racing tym razem pokazał się z jeszcze lepszej strony i zakończył 1. wyścig na torze Pannonia Ring na podium nie tylko w klasie S, ale i klasyfikacji generalnej.

Również w klasie Gość doszło do spektakularnej walki o zwycięstwo, z której ostatecznie obronną ręką wyszedł Robert Lukas. Doświadczony bielszczanin już przed pierwszym zakrętem wyprzedził startującego z pole position Piotra Parysa Juniora i nie oddał prowadzenia aż do minięcia flagi w biało-czarną szachownicę.

Lukas nie miał jednak łatwego życia w dzisiejszym wyścigu, bowiem przez cały jego dystans na zderzaku siedział mu Piotr Parys Junior.

Podium w klasyfikacji generalnej uzupełnił dobrze dysponowania w ten weekend Dietmar Pucher, natomiast linii mety nie zobaczyli Wiesław Lukas i Dominik Kotarba-Majkutewicz (awaria układu hamulcowego).

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News