Porsche Experience otwiera się na najmłodszych. Szkolenia dla dzieci od 12 roku życia

Porsche Experience otwiera się na najmłodszych. Szkolenia dla dzieci od 12 roku życia

28 interakcji
60067414_3044558695555107_6420897324934889472_o

Podaj dalej

Już trzeci rok z rzędu w Polsce można skorzystać z profesjonalnego programu szkoleń Porsche Experience. Organizatorzy po raz pierwszy zdecydowali się jednak przygotować specjalny projekt Young Driver Academy skierowany także do najmłodszych.

Szkolenia Porsche Experience są organizowane na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Jest to jeden z niewielu oficjalnych Centrum Drivingowych Porsche w Europie. Podczas szkoleń uczestnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności za kierownicami sportowych samochodów z Zuffenhausen na specjalnie przygotowanych płytach poślizgowych, próbach slalomu, czy zmierzyć się z czasem na pełnej nitce toru.

Do tej pory szkolenie było skierowane tylko do aktywnych uczestników ruchu drogowego. Jednakże, to zmieni się wraz z wprowadzeniem „Young Driver Academy”. To wyjątkowy projekt skierowany do młodych miłośników motoryzacji. Młodzi kierowcy będą mogli sprawdzić się za kierownicą różnych modeli Porsche pod okiem najlepszych licencjonowanych instruktorów.

Wymagania

Minimalny wzrost wynosi 140 cm, natomiast wiek to minimum 14 lat. Uczestnicy w wieku 12-13 lat mogą wziąć udział pod warunkiem podpisania przez opiekuna oświadczenia, że bierze pełną odpowiedzialność za ewentualne konsekwencje.

Do dyspozycji młodzików zostaną oddane trzy samochody. Pierwszym z nich będzie kultowe Porsche 911 Carrera, Carrera S oraz 718 Cayman S.

Aktywności

– One-To-One Race Track – jazda za kierownicą Porsche po nitce toru sam na sam za instruktorem
– Slalom – możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas próby czasowej
– Fusio – ćwiczenia wzmagające koncentrację i koordynację psychoruchową
– Circle – niepowtarzalna szansa na sprawdzenie możliwości samochodu w kontrolowanym poślizgu
– Off-Road – przejazd po torze offroadowym na fotelu pasażera
– Taxi ride z instruktorem – możliwość sprawdzenia na własnej skórze, na fotelu pasażera, ile profesjonalny kierowca jest w stanie wykrzesać z jednego z najmocniejszych naszych samochodów – Porsche 911 GT3 RS

Na każdego z gości oraz opiekuna będzie czekał przygotowany, dedykowany catering. A w przerwach między aktywnościami, uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nitką toru Silesia Ring na profesjonalnych symulatorach.

Data: 26 maja 2019 r.
Cena: 246 euro (dziecko + opiekun)
Kontakt: kontakt@porscheexperience.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News