Porsche dominuje na półmetku

Porsche dominuje na półmetku

Podaj dalej

Jesteśmy na półmetku 6-godzinnego wyścigu na niemieckim torze Nurburgring. Po 3 godzinach zmagań w 4. rundzie Długodystansowych Mistrzostw Świata na prowadzeniu znajduje się Porsche 919 Hybrid z numerem 1. W tym momencie po 3 stopach w boksie za kierownicą zasiada Nick Tandy. Na drugim miejscu znajduje się drugie Porsche, gdzie jedzie teraz Earl Bamber, na trzecim miejscu Toyota TS050 Hybrid numer 7 i Mike Conway.

Począwszy od samego początku ogromne problemy spotkały po raz kolejny zespół Toyoty. Samochód z numerem 8 już na okrążeniu formującym miał kłopot i ledwo się toczył. Kiedy reszta startowała do wyścigu, Toyota zjeżdżała do boksu. W tym momencie bolid dołączył już do rywalizacji i jest na 4. miejscu ze stratą 5 okrążeń do lidera. Świetnie na początku radził sobie drugi samochód Toyoty, jednak wraz z upływem czasu wyraźna była siła Porsche. W tym momencie na prowadzeniu znajduje się Nick Tandy w samochodzie numer 1, drugi jest Earl Bamber w numerze 2.

Porsche dominuje również w klasie LM GTE Pro. Na prowadzeniu jest Michael Christensen w Porsche 911 RSR. Tuż za nim podróżuje jeden z kierowców Ferrari a podium na ten momentu uzupełnia Frederic Makowiecki w drugim Porsche.

Tagi: Nurburgring Porsche FIA WEC

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News