Porsche 918 z kultowym malowaniem Gulf Oil. Powstały tylko 2 egzemplarze - ten jest na sprzedaż

Porsche 918 to sam w sobie wyjątkowo rzadki i ekscytujący samochód. Ale w barwach Gulf Oil powstały tylko dwa egzemplarze. Co ważne, nie są to żadne naklejki, jak w przypadku innych samochodów wyścigowych, a pełnoprawne malowanie. Hybrydowy hipersamochód jest teraz wystawiony na sprzedaż. 

Porsche-918-Spyder-1-1536x1024
Podaj dalej

Wyjątkowe Porsche 918 na sprzedaż

Porsche-918-Spyder-1-1536x1024
fot. Gooding & Company

Jeden z najbardziej ekscytujących modeli Porsche – 918 Spyder z 2015 roku trafił na aukcję Gooding & Company. Licytacja będzie miała miejsce jeszcze w tym tygodniu, a cena może bez problemu przekroczyć 10 milionów złotych. To zdecydowanie więcej niż za inne „zwykłe” 918 Spyder. Tym, co wyróżnia ten konkretny model, jest ultra-rzadkie malowanie. 

Porsche wyprodukowało tylko 918 egzemplarzy Spydera, a tylko dwa z nich otrzymały malowanie Gulf Oil. Samochód trafił na rynek kanadyjski i jest z kolei jednym z 28, które jeździły na północy Ameryki, i jednym z dwóch, które posiadał były właściciel. To tłumaczy wyjątkowo niski przebieg w postaci 605 kilometrów. 

Porsche-918-Spyder-3-1536x1024
fot. Gooding & Company

Co ciekawe, samochód został zbudowany na specjalne zamówienie kolekcjonera. Najpierw zapytał on Porsche, czy będą w stanie pomalować jego dwa samochody w barwach Gulf Oil. Niemiecka firma odmówiła jednak, ze względu na brak oficjalnego partnerstwa. Powiedzieli jednak, że mogą to zrobić, jeśli przyszły nabywca otrzyma pozwolenie od firmy olejowej. 

Tak właśnie się wydarzyło, a samochody wyprodukowane z niewielkimi różnicami trafiły do obecnego właściciela w 2015 roku. 

Porsche-918-Spyder-3-1536x1024
fot. Gooding & Company

Zerowy przebieg i gigantyczna cena

Jedną z kluczowych różnic między tym 918 a większością innych samochodów z wyścigowymi malowaniami jest fakt, że nie są to winylowe naklejki, a prawdziwy lakier. Samochód otrzymał także opcjonalny pakiet Weissach, system podnoszenia przedniego zawieszenia, czy maty z włókna węglowego. Jest także system dźwięku przestrzennego Bourmestera i sześciopunktowe wiązki wyścigowe. 

Zgodnie z listą jest to numer 325 z 918 zbudowanych egzemplarzy. Malowanie jest tylko jednym z elementów zamówionych pod indywidualne gusta klienta. W środku znajdziemy także garść unikalnych akcentów. Należą do nich pomarańczowe przeszycia na czarnych skórzanych siedzeniach oraz wytłoczony wzór Gulf Oil na zagłówkach. Pomijając już fakt wyjątkowego malowania, samochód jest również tak bardzo pożądany ze względu na niski przebieg. Obecny właściciel przejechał swoim Porsche zaledwie 605 kilometrów. 

Porsche-918-Spyder-6-1536x1024
fot. Gooding & Company

Przeczytaj również