Poranek w Świdnicy dla Grzyba

Poranek w Świdnicy dla Grzyba

Poranek w Świdnicy dla Grzyba

Podaj dalej

Po pierwszej pętli Rajdu Świdnickiego na prowadzeniu znajduje się załoga Grzegorz Grzyb/Robert Hundla. Z 9-sekundową stratą na drugim miejscu znajduje się Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń, a podium po czterech odcinkach specjalnych uzupełniają Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec.

Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się od 5,4-kilometrowej próby Witoszów – Złoty Las, na której Grzyb i Gabryś ustanowili takie same rezultaty. Z 2,4-sekundową stratą linię mety minął reprezentujący zespół GO+ Cars Jakub Brzeziński.

Na trzeciej próbie najszybszy był Zbigniew Gabryś, który mimo przygody na OS 4 Jawornik – Kamionki i straty ponad 20 sekund utrzymuje 3. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Przed rozpoczęciem ostatniej pętli na 4. miejscu znajduje się załoga Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, która wyprzedza zamykających najszybszą piątkę Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego.

Kolejne pozycje to już Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot oraz jadący Fordem Fiestą R5 Dariusz Poloński i Łukasz Sitek. Debiutujący na krajowym podwórku w Hyundaiu i20 R5 Łukasz Byśkiniewicz zajmuje do tej pory 8. miejsce w generalce.

Czołową dziesiątke uzupełniają najszybsi w Open N Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski oraz Łukasz i Tomek Kotarbowie.

W klasie 4 najszybciej do tej pory poruszali się Kacper Wróblewski i Jacek Spentany, wyprzedzając Jacka Jureckiego i Macieja Lubiaka.

Z dzisiejszą rywalizacją pożegnał się niestety Filip Nivette – w jego Fordzie Fiesta Proto doszło do awarii silnika.

Tagi: RSMP, Rajd Świdnicy

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News