Popularność Volkswagena Polo R5 przyspieszy debiut nowej Skody Fabii R5

Popularność Volkswagena Polo R5 przyspieszy debiut nowej Skody Fabii R5

78 interakcji

Podaj dalej

Zdaniem niemieckiego Rallye Magazin, Skoda Motorsport przyspiesza harmonogram prac nad nową ewolucją rajdowej Skody Fabii R5. Ma to być odpowiedź na rosnącą popularność Volkswagena Polo GTI R5.

Pierwotny plan zakładał premierę w drugiej połowie roku i debiut w Rajdzie Finlandii (1-4 sierpnia). Dopiero później samochód trafiłby do zespołów klienckich. Jednak producent z Mladej Boleslavi dostrzega, że jeśli nie zaoferuje samochód wcześniej to tegoroczny wynik sprzedaży samochodu może być niższy niż oczekiwano.

W 2018 r. Skoda sprzedała 80 egzemplarzy Fabii R5, a 252 sztuki ogółem. Chcąc choćby zbliżyć się do ubiegłorocznego rezultatu, nowy termin debiutu podobno wyznaczono na Rajd Portugalii (30 maja – 2 czerwca). Skoda wystawiłaby w nim nowe rajdówki dla Kalle Rovanpery i obecnego mistrza WRC 2, Jana Kopeckiego.

Nowa Fabia R5 będzie charakteryzować się nowym i lżejszym układem napędowym. Także moc i wydajność silnika 1,6 turbo zostanie zoptymalizowana. Poprawki przewidziano także w zawieszeniu. Nowa rajdówka od Skody będzie dzielić częściowo podzespoły wykorzystane w Polo R5.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News