Polski szturm na Clio Cup Central Europe

Polski szturm na Clio Cup Central Europe

Polski szturm na Clio Cup Central Europe

Podaj dalej

Rozpoczynający się w połowie kwietnia cykl Renault Clio Cup Central Europe już od paru lat cieszy się sporym zainteresowaniem zawodników z Polski – w tym sezonie aż 10 kierowców będzie reprezentowało biało-czerwone barwy za kierownicami pucharowych Clio.

Nie jest tajemnicą, że jeśli myśli się o poważnej karierze w motorsporcie, rozwiązań trzeba szukać poza granicami naszego kraju. O ile dla Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski  wciąż jest jakiś promyk nadziei, jest on właściwie nieobecny w przypadku Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Czempionat rozgrywany wyłącznie na Torze Poznań od paru lat cieszy się coraz mniejszą popularnością, a kierowcy chętniej decydują się na starty w zagranicznych pucharach.

Właściwie jedynym organizowanym w Polsce cyklem dającym szansę na rozwój są Mistrzostwa Polski Kia Picanto i to właśnie byli kierowcy tego pucharu najczęściej zasilają stawkę Renault Clio Cup Central Europe.

W sezonie 2018 aż siedmiu byłych kierowców Kia Picanto będzie rywalizowało w pucharze Clio, a są to: Tomasz Magdziarz, Albert Legutko, Paweł Wysmyk, Szymon Ładniak (najmłodszy Polak w stawce), Jakub Dwernicki, Damian Litwinowicz oraz Karol Urbaniak.

Oprócz zawodników znanych z Kia Platinum Cup na starcie pojawią się także znani z Volkswagen Golf Cup bracia Rzepeccy – Tomasz i Adam. Dziesiątym zawodnikiem z Polski, który w tym roku ścigać się będzie w Renault Clio Cup Central Europe jest Tomasz Wójcik.

Warto również wspomnieć, że dwójka Polaków – Robin Rogalski i Bartosz Paziewski – którzy w ubiegłym roku ścigali się w pucharze Clio, w tym roku zasilą stawkę nowego serialu Audi R8 Cup organizowanego w towarzystwie prestiżowych wyścigów DTM.

Tagi: Polacy, Renault Clio Cup, Audi R8 Cup, Kia Platinum Cup 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News