Polski kierowca rajdowy zagra w filmie Patryka Vegi

Polski kierowca rajdowy zagra w filmie Patryka Vegi

Podaj dalej

O tym, że sportowiec dobrze czuje się w roli aktora, przekonali nas już dawno temu Amerykanie. Chociaż tam na duży ekran trafiali głównie śmieszni zapaśnicy, to w Polsce zjawisko będzie miało nieco inny wymiar.

Znany z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Hubert Maj stoi właśnie przed zupełnie nowym wyzwaniem, które będzie jednocześnie spełnieniem jego dziecięcych marzeń.

Kierowca z Lublina wystąpi w filmie Patryka Vegi „Kobiety mafii 2”. – W związku z tym, że scenariusz nie jest jeszcze napisany, nie da się do końca określić, kogo będę tam grał, ale będzie to z całą pewnością związane z motoryzacją, a nawet może stricte z rajdami. Jest to spełnienie moich marzeń, bardzo się cieszę, że będę mógł współpracować z Patrykiem Vegą, bo to według mnie jeden z najlepszych polskich reżyserów – podkreślił Hubert Maj.

– Do roli przygotowuje mnie doskonale wszystkim znana Marieta Żukowska. Jestem już po kilku lekcjach, które polegają głównie na szkoleniu dykcji, mimiki, wyrażania emocji, chodzenia – czyli wszystkiego tego, czego aktor uczy się w szkole przez cztery lata. Na moment odchodzę więc lekko od marzeń rajdowych, a skupiam się na aktorstwie. Na spotkanie z Patrykiem umówiła mnie moja znajoma. Miało ono trwać 40 minut, a ja miałem założenie, że chcę się przewinąć gdzieś na ekranie. Po trzech godzinach Patryk powiedział mi, że moje marzenie już się spełniło, ale zrobimy z tego coś więcej. Tak oto dostałem pół roku na profesjonalne przygotowanie z Marietą, aby wszystko dobrze potem wyglądało na ekranie. Wielkie podziękowania należą się też psychologowi, Marcinowi Kwiatkowskiemu, który bardzo pomaga mi w utrzymaniu odpowiedniej czujności i koncentracji. To ciekawe, przygotowania do gry aktorskiej są tak naprawdę bardzo zbliżone do tych przed rajdami – uważa Hubert.

Maj potwierdził też, że w nadchodzącym sezonie zobaczymy go w samochodzie rajdowym więcej razy, niż tylko na planie zdjęciowym.

– Spełnianie moich marzeń aktorskich nie oznacza naturalnie porzucenia pasji rajdowej. Mam na ten sezon określony plan, w którym zawiera się połowa cyklu organizowanego przez Jakuba Brzezińskiego, Rajd Nadwiślański i Rajd Polski. Oprócz tego chcę zaliczyć sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, gdyż te zawody nie będą wymagały ode mnie aż takich przygotowań, jak rajdy – kończy aktualny wicemistrz Polski w klasie Open N.

Tagi: Hubert Maj, Patryk Vega, Kobiety Mafii 2

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News