Polski debiutant na medal

Polski debiutant na medal

Polski debiutant na medal

Podaj dalej

Kilkanaście godzin temu zakończyła się 40. edycja wymagającego Rajdu Dakar. Z morderczymi odcinkami specjalnymi nie poradziło sobie wielu doświadczonych i utytułowanych kierowców, co świadczy o skali trudności tegorocznego wydarzenia. Na mecie w Cordobie zameldował się jednak debiutujący w imprezie Szymon Gospodarczyk.

Pilot Claude Fourniera o szansie udziału w 40. edycji Rajdu Dakar dowiedział się właściwie w ostatniej chwili. Bez zastanowienia podjął decyzję o starcie i kilkanaście godzin temu mógł cieszyć się ze zdobycia trzeciego miejsca w klasyfikacji pojazdów UTV – Wiadomość o możliwości startu dostałem w czwartek, a w poniedziałek już siedziałem w samolocie do Limy, więc nie było mowy o jakimkolwiek przygotowaniu. Doświadczeni koledzy mówią, że to była najtrudniejsza edycja rajdu w Ameryce Płd – komentuje na swoim profilu społecznościowym Gospodarczyk.

Claude Fournier i Szymon Gospodarczyk nie ustrzegli się przygód na trasie tegorocznego Rajdu Dakar – Najcięższe chwile przeżyłem na etapie maratońskim, na wysokości ponad 4600 m. n.p.m. Przeziębiony, z objawami choroby wysokościowej odkopywałem Polarisa. Co więcej, dwa kapcie dały mocno w kość. Jednak nawigacyjnie było ok, ponieważ nie zgubiliśmy się ani razu – dodaje pilot z Jordanowa, który w wolnych chwilach cieszył się okolicznościami przyrody.

Argentyna 😍☺#DakarRally2018 #Xtremeplus #EpicStory

Publié par Szymon Gospodarczyk sur vendredi 19 Janvier 2018

Załoga Xtreme Plus Polaris Factory Team na mecie w Cordobie zameldowała się z trzecim rezultatem w swojej kategorii, wyprzedzając o niespełna 4 minuty duet z Hiszpanii.

Ukończenie imprezy, której partnerem strategicznym w tym roku została firma Motul, to dla debiutanta duży sukces. Zajęcie miejsca na podium to wyczyn najwyższej klasy – To była przygoda życia. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że dostałem taką szansę. Tego co przeżywaliśmy i co widzieliśmy jako zawodnicy na trasie rajdu, nie da się opisać – zakończył szczęśliwy Szymon Gospodarczyk.

!!!! MAMY TO !!!!Jesteśmy na mecie w Cordobie, obroniliśmy 3. miejsce w generalce!!😍💪💪💪Wielkie dzięki za wsparcie, Beduin jedzie do Polski!!!

Publié par Szymon Gospodarczyk sur samedi 20 Janvier 2018

Tagi: Dakar 2018MotulEpicStoryOriginalByMotulRajd DakarThisIsDakarEpicStorybyMotul, Szymon Gospodarczyk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News