Polski akcent na Rally Legend

19 października w San Marino rozpocznie się 15. edycja Rally Legend. Impreza będzie poświęcona pamięci Colina McRae a na starcie zobaczymy wielu zawodników, którzy w przeszłości zdobywali tytuły mistrzów świata. Nie zabraknie również polskiego akcentu.

Polski akcent na Rally Legend
Podaj dalej

Rally Legend to impreza oddająca cześć przeszłości. Kibice zgromadzeni przy trasach w San Marino będą świadkami przejazdów samochodów z ogromną historią. Dla wielu będzie to sentymentalny powrót do dawnych lat. Jednak nie tylko pojazdy będą wzbudzały powszechny zachwyt. Na liście startowej widnieje bowiem wiele nazwisk kierowców, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii sportu. Zmagania rozpocznie brat Colina McRae, Alister.

Wśród zgłoszonych załóg widnieje również polski akcent. Za kierownicą Audi Quattro A2 zasiądzie Jakub Brzeziński, który będzie pilotowany przez Michała Jucewicza – Startujemy w grupie samochodów Legend Stars, czyli aut najbardziej dopieszczonych i takich, które stoją w muzeach. W związku z tym nasza grupa jedzie całkowicie pokazowo, bez pomiaru czasu. Liczymy na show i dobrą zabawę – skomentował pilot załogi GO+Cars Atlas Ward.

Dla Jakub Brzezińskiego będzie to pewnego rodzaju nowość. W zeszłym tygodniu kierowca rywalizował na trasach Rajdu Nadwiślańskiego wygrywając w klasie Open N. Michał Jucewicz natomiast w ostatnim czasie towarzyszył Grzegorzowi Olchawskiemu w zmaganiach cyklu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Jedziemy do San Marino aby zapisać się w pamięci kibiców bardzo widowiskową jazdą. Wiemy, że ma przyjechać sporo osób z Polski i już nie możemy się doczekać aby się przed nimi zaprezentować – zakończył Jucewicz.

Na liście startowej widnieją również nazwiska kierowców, których może kojarzyć młodsze pokolenie kibiców. Wśród ponad 20 załóg zgłoszonych do rywalizacji w grupie WRC pojawi się m.in. zwycięzca tegorocznego Rajdu Meksyku, Kris Meeke. Oficjalna lista startowa Rally Legend 2017 znajduje się pod tym linkiem.

Tagi: Rally Legend, Jakub Brzeziński, Michał Jucewicz, GO+Cars Atlas Ward

 

Przeczytaj również