Polo R5 zadebiutuje w Rajdzie Niemiec?

Polo R5 zadebiutuje w Rajdzie Niemiec?

Polo R5 zadebiutuje w Rajdzie Niemiec?

Podaj dalej

Volkswagen Motorsport ma nadzieję, że jego nowe Polo GTI R5 zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata na odcinkach specjalnych rozgrywanego w sierpniu Rajdu Niemiec w klasie WRC2.

Samochód klasy R5 będzie pierwszym dziełem niemieckiego zespołu od chwili wycofania się ze sportu pod koniec sezonu 2016.

Testy zaprezentowanego na Majorce Polo GTI R5 trwają, a w połowie przyszłego roku samochód powinien otrzymać niezbędną homologację.

Choć Volkswagen nie planuje uruchomienia pełnoprawnego zespołu fabrycznego w WRC2 na wzór Skoda Motorsport, Sven Smeets, dyrektor zespołu przyznał, że debiut odbędzie się pod egidą fabryki.

Zaplanowaliśmy, że pierwszy rajd chcemy pojechać na własną rękę z oficjalnym samochodem – przyznał Smeets. Naszym celem jest Rajd Niemiec.

Według różnych źródeł za kierownicą Polo GTI R5 podczas jego pierwszego rajdu może zasiąść Pontus Tidemand.

Skorzystamy z usług dobrego kierowcy, który będzie w tym czasie dostępny – powiedział Smeets. To może być Pontus, ale może to być także ktoś zupełnie inny.

Choć testy w Walii na początku grudnia zostały utrudnione przez niespodziewane opady śniegu, Smeets jest zadowolony z pierwszych jazd i uwag Tidemanda i Raimunda Baumschlagera.

Kierowcy byli zadowoleni. Samochód ma bardzo dobrą bazę do rozwoju. Mieliśmy kilka drobnych kłopotów, jednak nic nie zatrzymało nas przez cały dzień. W trakcie dwóch dni jazd pokonaliśmy niemal 200 kilometrów – chwalił się Smeets.

Tagi: Volkswagen, WRC, rajdy, Polo, R5

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News